Microsoft stworzył swoją przyszłą siedzibę w Minecrafcie

Microsoft stworzył swoją przyszłą siedzibę w Minecrafcie

W Minecrafcie powstawały już przeróżne rzeczy, włącznie z tymi, a raczej przede wszystkim, które są tylko wymysłami  wirtualnych projektantów. Do tematu nieco inaczej podszedł Microsoft, który wynajął studio, by zbudowało w Minecrafcie projekt przyszłej siedziby firmy.


Jakiś czas temu Microsoft zapowiedział, że kampus firmy, który znajduje się w Redmond zostanie poddany gruntownemu remontowi. Przedsięwzięcie będzie ogromne, bo zagospodarowanych ma zostać aż dwadzieścia trzy hektary ziemi, na których staną nowe biurowce i... pola do gry w krykieta.

Chociaż prace nad nową siedzibą rozpoczną się dopiero w 2022 roku i potrwają około 7 lat, to pracownicy firmy  już mogą podziwiać nowoczesny kampus. Tylko trochę rozpikselowany, bo Microsoft zlecił brytyjskiemu studiu Blockworks zaprojektowanie projektu siedziby w Minecrafcie.Na tę chwilę na specjalnie przygotowanej mapie dostępne są tylko tereny zielone i elewacje budynków, ale ma ona być na bieżąco aktualizowana i rozbudowywana o kolejne elementy. Oczywiście koncepcja kampusu na przestrzeni 10 lat może się jeszcze zmienić, dlatego nie należy traktować zbyt poważnie tego, co jest widoczne na powyższym filmie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.