Microsoft wprowadzi kontroler dla niepełnosprawnych graczy!

Microsoft wprowadzi kontroler dla niepełnosprawnych graczy!

Kontrolery dla niepełnosprawnych graczy niestety nie są zbyt popularne i najczęściej są wykonywane na specjalne zamówienie. Microsoft postanowił jednak zaopiekować się niepełnosprawnymi i stworzyć dla nich specjalny kontroler, który będzie ogólnodostępny. 


Świat gier wideo może być niesamowitą odskocznią od rzeczywistości i to właśnie dlatego większość graczy kocha tę rozrywkę. Niestety w przypadku niepełnosprawnych ludzi czasem ta odskocznia jest im zabrana, gdyż nie mogą poradzić sobie z obsługą konsoli i kontrolera. Dlatego Microsoft wdraża na rynek kontroler dla niepełnosprawnych. Oto jak wygląda:To, co wyróżnia kontroler to oczywiście dwa duże przyciski fizyczne, które będzie można dowolnie skonfigurować wedle własnych potrzeb. Obecne są też znane z klasycznych padów przyciski nawigujące, którymi pauzuje się rozgrywkę lub przenosi do menu oraz krzyżak kierunkowy. Gniazdo słuchawkowe i ładowania jest natomiast przeniesione na bok obudowy.

W konstrukcji zastosowano także trzy wskaźniki LED, które są ułożone jeden nad drugim. Za ich pomogą użytkownik najprawdopodobniej będzie mógł przełączać się pomiędzy różnymi profilami albo odmiennymi funkcjami kontrolera.

Nowy kontroler dla niepełnosprawnych najprawdopodobniej zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach E3 w Los Angeles, która rozpocznie się już 10 czerwca o 22 polskiego czasu.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.