Microsoft i Nintendo wyśmiewają politykę Sony

Microsoft i Nintendo wyśmiewają politykę Sony

PlayStation 4 jest platformą, która zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Korzystają z niej miliony użytkowników, którzy jednak przez politykę Sony nie mogą bawić się wirtualną rozrywką z graczami innych konsol. Dlatego też Microsoft i Nintendo ucierają nosa japońskiemu producentowi. 


Problem braku tzw. crossplayu, czyli grania w trybie multiplayer na jednych serwerach z użytkownikami innych platform, takich jak Xbox, Nintendo Switch czy PC rozwściecza graczy na całym świecie. Problem zyskał największy rozgłos, kiedy podczas E3 ogłoszono, że użytkownicy PlayStation 4 nie zagrają w Fortnite'a z użytkownikami Nintendo Switcha, o czym pisaliśmy tutaj.

Powodem takiej polityki oczywiście są kwestie finansowe oraz fakt, że PlayStation nie musi się liczyć z producentami innych konsol. Jednak Microsoft i Nintendo nie zamierzają biernie przyglądać się sytuacji i wymierzają porządnego prztyczka w nos w trailerze najnowszego Minecrafta, zobaczcie sami:To nie jest reklama, która pokazuje zalety reklamowanych konsol, których użytkownicy grają razem. Ona ma pokazać tę konsolę, której użytkownicy tego nie robią. Warto zaznaczyć, że Minecraft jest dostępny także na PlayStation 4.

Wyraz swojego niezadowolenia na swoim Facebooku dał także Rock, który również nie jest zadowolony z polityki Sony. Zobaczcie, co napisał o tej sytuacji:


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.