Microsoft blokuje niebezpieczny mod do Minecrafta

Microsoft blokuje niebezpieczny mod do Minecrafta

W Minecrafta  bawią się głównie młodsze osoby i Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też postanowił zablokować modyfikację wdrażającą do gry popularną ostatnio internetową postać.


W ostatnich tygodniach dosyć głośno było o wyzwaniu Momo Suicide Game praktykowanym głównie przez WhatsApp. Polega ono na tym, że internauci przebierają się za tytułową postać, po czym kontaktują się z losowymi osobami i namawiają je do wykonywania niebezpiecznych czynności, które kończą się na samookaleczeniu się, a nawet samobójstwie.

Momo to postać, która zaważyła na życiu przynajmniej jednej osoby


Znany jest już jeden przypadek śmierci w wyniku podjęcia się powyższego wyzwania. Kilka dni temu zabiła się 12-letnia dziewczyna z Escobar, co z pewnością było podstawą do nagłego działania firmy Microsoft.

Okazuje się bowiem, że do Minecrafta została stworzona modyfikacja, która dodaje do gry właśnie Momo, która trzyma w ręce telefon z włączoną aplikacją WhatsApp. Firma postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i poinformowała, że utrudni użytkownikom dostęp do tego dodatku. Trudno jednak stwierdzić w jaki sposób planuje to dokładnie uczynić (np. od strony technicznej).

Mimo wszystko liczymy na to, że zabieg ten się uda, bo dalsze rozpowszechnianie challenge'u może skończyć się kolejnymi nieszczęśliwymi wypadkami.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.