Michu nie próżnuje i otwiera kolejny warsztat w ramach M4K Garage!

Michu nie próżnuje i otwiera kolejny warsztat w ramach M4K Garage!

Michu z M4K jest najpopularniejszym twórcą kanału motoryzacyjnego w Polsce i jednym z największych vlogerów w tej kategorii w Europie. YouTuber oprócz działalności internetowej ciągle zaskakuje nas ciekawymi projektami, które wdraża nie tylko w mediach wirtualnych. Mowa m.in. o warsztatach pod marką M4K Garage. Nieprzypadkowo to właśnie ten projekt jest tematem tego artykułu. Michu nie zwalnia z tempa, otwiera kolejny taki warsztat i dzieli się planami dotyczącymi swojej sieci. 


Od pierwszego warsztatu do sieci warsztatów w całej Polsce, czyli słów kilka o historii M4K Garage.


Pierwszy warsztat pod marką M4K Garage powstał w 2018 roku. Wizja YouTubera na serwis samochodowy o wysokim standardzie zamieniła się wtedy w rzeczywistość. Ogrom pracy włożonej w działalność, czego efekty przedstawiane były na kanale "Miłośników czterech kółek", zaowocowały pierwszym większym sukcesem. Już rok później, w 2019 roku otworzyła się druga filia M4K Garage - tym razem w Kościerzynie, ciesząca się równie wielkim zainteresowaniem.

Dla całego projektu przełomowy okazał się czerwiec 2019 roku, gdy Michu podzielił się po raz pierwszy wizją stworzenia sieci warsztatów. YouTuber nie odrzucił przy tym głównej misji swojego projektu - "wyleczenia patologii polskich warsztatów". Przez to hasło YouTuber rozumie m.in. fakt ustandaryzowania działalności, procedur, gwarancji czy reklamacji, tak aby klient wiedział, że wszystkie projekty wykonywane są na jego korzyść i w ten sam sposób, niezależnie od tego w jakim serwisie M4K Garage się znalazł. Jak się później okazało, plany dotyczące sieci warsztatów szybko zostały wdrożone w życie.

Michu i "M4K Garage" w miejscowości Szemud woj. Pomorskie. 02.2018


Już w październiku 2019 roku we współpracy z mechanikami oraz prawnikami powstał pierwszy podręcznik operacyjny scalający w całość ustandaryzowane zadania M4K Garage. Kilka miesięcy później, bo w styczniu 2020 roku, ruszyło "M4K Garage Wrocław", czyli ogromny oddział o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych. Pod koniec roku podpisano natomiast umowę na kolejny oddział M4K Garage - tym razem w Kielcach.


Jak wygląda projekt "M4K Garage" obecnie oraz jakie plany ma Michu?


"Miłośnicy 4 kółek Sp. z o.o." w 2021 roku poszerzyła zakres działania i zatrudniła nowe osoby. Firma Micha zajęła się także zapewnieniem jednolitej polityki cenowej w całej Polsce. Obecnie najważniejszym zadaniem jest oddanie M4K Garage w Kielcach. Planowo ma ono nastąpić na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Z tego powodu, kilka dni temu na mediach społecznościowych firmy ogłoszono start rekrutacji do pracy w warsztacie w Kielcach. Sprawdźcie sami!M4K Garage znajduje się tym samym obecnie w takich miastach jak: Szemud, Kościerzyna, Wrocław oraz wkrótce Kielce. Plany Micha sięgają znacznie dalej i już teraz twórca myśli o kolejnych miastach, w których mógłby pojawić się warsztat jego sieci. Finalnie, wizja M4K to nawet kilkadziesiąt warsztatów w całym kraju. Twórca obecnie szuka także osób chętnych do dołączenia do sieci M4K Garage. Zainteresowane osoby mogą pisać do niego na adres e-mail: [email protected]. O szczegółach dotyczących planów na najbliższe miesiące i lata YouTuber opowiedział w materiale opublikowanym na początku tego roku.Całe zaangażowanie, jakie od kilku lat wkłada twórca w projekt, doskonale pokazuje, jak popularność w sieci można zamienić w inicjatywę pełną pasji i wizjonerskiego podejścia, które wkrótce może pozytywnie zmienić postrzeganie całej branży. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.