Mężczyzna trafił do więzienia za grożenie YouTube

Mężczyzna trafił do więzienia za grożenie YouTube

Do nietypowej sytuacji doszło w ostatnich dniach w Kalifornii. Niedaleko siedziby Google zatrzymano mężczyznę, który groził YouTube po usunięciu jego kanału. 


Kyle Long był twórcą YouTube, którego kanał został zbanowany przez serwis. Pozbawienie możliwości zarabiania spowodowało, że 33-latek nie miał możliwości dalszego utrzymywania się. Właśnie dlatego podjął się działań niezgodnych z prawem.

Amerykańska policja usłyszała o nim po raz pierwszy pod koniec zeszłego tygodnia, kiedy to mężczyzna wziął udział w stłuczce samochodowej, a następnie zniszczył toaletę na jednej ze stacji benzynowych. Z najnowszych doniesień policji wynika, że nie były to jedyne wykroczenia tej osoby. Kyle Long za wszelką cenę chciał spotkać się z przedstawicielami YouTube oraz groził innym pracownikom firmy przemocą fizyczną. Mężczyzna został aresztowany chwilę później zanim doszło do czegokolwiek złego.

Na zdjęciu Kyle Long. Źródło: Mountain View Police Department


W jego samochodzie znaleziono trzy kije bejsbolowe oraz telefon z nawigacją kierującą na Mountain View, gdzie znajduje się siedziba główna giganta. Podejrzany przebywa obecnie w areszcie, w którym kaucja za jego opuszczenie wynosi 25 tysięcy dolarów.

Takie działania policji są jak najbardziej uzasadnione. Pamiętamy przecież, jak w kwietniu zeszłego roku w siedzibie YouTube doszło do ataku uzbrojonego napastnika, który później popełnił samobójstwo. Powód był podobny, a w wyniku tego godnego potępienia czynu ranne zostały 4 osoby. Więcej o tym wydarzeniu mogliście czytać tutaj.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.