Messenger z nowymi motywami czatu i kodami QR do płatności

Messenger z nowymi motywami czatu i kodami QR do płatności

Messenger zapowiedział dziś nowości, jakie zostaną wprowadzone w najbliższym czasie do aplikacji. Wśród nich mamy nowe motywy czatu czy wyczekiwaną opcję usprawnienia płatności przez kod QR. To jednak nie wszystko!


Facebook na swoje stronie podzielił się trzeba nowościami. Wśród nich mamy nowe motywy. Pierwszy z nich to motyw "Olivia Rodrigo", który nawiązuje do kolorystyki nowego albumu amerykańskiej piosenkarki. Drugi nosi nazwę "Światowego Dnia Oceanów" i utrzymany jest w błękitnych odcieniach. Na sam koniec Facebook implementuje motyw "F9" nawiązujący i promujący 9. część Szybkich i Wściekłych.Kolejną nowością jest możliwość szybkiego odpowiadania na przeglądane przez nas multimedia w aplikacji. Od teraz, jak odtworzymy wysłane przez znajomego zdjęcie, nie będziemy musili wracać do czatu, ponieważ okienko z odpowiedzią pojawi nam się w ramach jego przeglądania zaraz po przesunięciu palcem w górę .Ostatnią opcją jest wyczekiwana funkcja obsługi kodów QR w ramach Facebook Pay. Dzięki nim, użytkownicy będą mogli błyskawicznie przesyłać między sobą pieniądze lub zażądać płatności. Niestety, ta opcja jako jedyna z wymienionych w tym artykule nie będzie dostępna na ten moment w Polsce. Bardzo możliwe, że do czasu, ponieważ gigant planuje rozszerzać działanie wspomnianej funkcji o kolejne kraje.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.