Messenger z nowymi funkcjami. Mają chronić nieletnich

Messenger z nowymi funkcjami. Mają chronić nieletnich

Zespół odpowiedzialny za aplikację Messenger ogłosił właśnie zestaw nowych funkcji, które mają zwiększyć bezpieczeństwo nieletnich. Mowa o m.in. większej kontroli tego, kto wysyła zaproszenia do znajomych czy wiadomości.


Facebook od dłuższego czasu próbuje udowadniać swoim klientom, że dba o ich prywatność oraz bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza tych najmłodszych użytkowników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia.

Jak się okazuje, do Messengera trafią niedługo ciekawe funkcje. Zmniejszyć mają one prawdopodobność rozpoczęcia konwersacji z nieznajomym oraz przyspieszyć reakcję na nieprzyjemne sytuacje. O co dokładnie chodzi?

Messenger skupia się m.in. na sekcji wysyłanych wiadomości od osób, których nie mamy w kontaktach. Każda prośba zawierać ma teraz zawierać dokładniejsze informacje o nadawcy. Jeśli zdecydujemy się na wejście w konwersację, to możemy liczyć na zamazane zdjęcia oraz filmy. Dodatkowo pojawi się opcja zbiorczego usuwania wątków.Bardziej widoczna będzie także opcja blokowania użytkownika i zgłaszania niebezpiecznych sytuacji. Każdą z nich będzie można opisać, by Facebook mógł jeszcze adekwatniej zareagować.

Mówimy więc o naprawdę przydatnych opcjach, które docelowo zwiększą bezpieczeństwo klientów usług Facebooka. Mają one trafić do Messengera na przestrzeni kilku następnych tygodni.

 

Co sądzicie o nadchodzących funkcjach? Dajcie znać w komentarzach!

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.