Messenger wprowadza funkcję czatu w nowym oknie

Messenger wprowadza funkcję czatu w nowym oknie

Mobilna wersja Messengera na urządzeniach opartych o system Android posiada dość charakterystyczną funkcję, która mocno ułatwia prowadzenie wielu konwersacji jednocześnie. Mowa tutaj o powiadomieniach pop-up w formie "bąbelków", które wyskakują na pierwszy plan wyświetlacza nawet gdy aplikacja działa w trybie pasywnym. Podobne rozwiązanie trafiło do bety wersji desktopowej. 


Spore zmiany nadejdą wraz z najbliższą aktualizacją Messengera na Windowsa i MacOS-a. Nowa funkcja znacznie ułatwi prowadzenie kilku, symultanicznych konwersacji, dając użytkownikowi możliwość otwarcia poszczególnych rozmów w indywidualnych oknach. Funkcje można już przetestować w wersji beta aplikacji (dostępna w Sklepie Microsoftu), a jej implementacja do oficjalnej wersji komunikatora nastąpić ma wraz z najbliższą aktualizacją. Poniżej możecie zobaczyć jak, w chwili obecnej, prezentuje się nowy tryb okienkowy:

Funkcja "Czat w nowym oknie" pozwoli lepiej zapanować nad konwersacjami, znacznie poprawiając przejrzystość desktopowej wersji komunikatora. Tym samym znacznie zredukowana zostanie możliwość pomylenia poszczególnych kontaktów, o co nietrudno w przypadku prowadzenia wielu rozmów jednocześnie.

Źródło: Spider's Web

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.