Messenger już z reklamami!

Messenger już z reklamami!

"To jest i zawsze będzie darmowe!" - coś Wam mówi to hasło? Codziennie widujecie je, logując się na swojego Facebooka. Wszystko jest pojęciem względnym, tak jak i "darmowy" Facebook, za dostęp, do którego płacimy oglądaniem reklam - od teraz Messenger również jest względnie "darmowy". 


Facebook stał się irytujący, kiedy podczas oglądania filmów zaczęły wyświetlać się reklamy. Często jest to na tyle denerwujące, że nie powraca się do przerwanego reklamą filmu. Czy obecne na Messengerze reklamy spowodują, że nie wrócimy już do rozpoczętej przez nas rozmowy?

Prawdopodobnie nie, bo rozmowa ze znajomym jest bardziej angażująca i nie wypada pozostawiać naszych znajomych bez odpowiedzi. Ale być może reklamy na Messengerze będą na tyle denerwujące, że ludzie przerzucą się na inny komunikator? Nie jest to wizja nierealna, przypomnijmy bowiem sobie Gadu-Gadu, które kiedyś wydawało się niezastąpione. Przypomnijmy sobie Skype'a, który odchodzi powoli do lamusa. Nie ma rzeczy i komunikatorów niezastąpionych.

O reklamach na Messengerze słychać było już od dawna i są "szczęśliwcy", którzy mają je już od jakiegoś czasu, a są też tacy, którzy dopiero będą je mieli. Coraz więcej osób zgłasza obecność reklam na ich facebookowych komunikatorach. Zobaczcie, jak one wyglądają:Reklamy na Messengerze prawdopodobnie będą dostosowywać się do polskich użytkowników i będzie ich coraz więcej. Nie będzie miało znaczenia to, jakiej wersji Messengera używamy, bo tego typu zmiany są narzucane odgórnie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.