Messenger Pokoje - nowa funkcja Facebooka do grupowych rozmów

Messenger Pokoje - nowa funkcja Facebooka do grupowych rozmów

Messenger Pokoje to nowa funkcja, która umożliwić ma sprawne organizowanie połączeń audio i wideo dla szerszego grona użytkowników. Wystarczy udostępnić znajomym unikalny link, by mogli za pomocą jednego kliknięcia dołączyć do "pokoju".


Jak informuje Facebook, nowość nie jest skierowana do firm ani klientów biznesowych. Ma ona głównie na celu zbliżenie do siebie osób o podobnych zainteresowaniach, rodziny czy znajomych. Na czym dokładnie polega nowość?W mobilnej aplikacji Messenger pojawi się specjalny przycisk (nad historią konwersacji) umożliwiający stworzenie Pokoju. Po kliknięciu otworzy się lista znajomych, z której wybrać będziemy mogli konkretne osoby. Te otrzymają wtedy specjalny link pozwalający na dołączenie do rozmowy.

Źródło: Facebook


To jednak nie wszystko. "Klucz" do Pokoju możemy udostępnić także na swojej tablicy, grupie bądź wydarzeniu. W ten sposób każda zainteresowana osoba otrzyma opcję nawiązania z nami połączenia. Co więcej, Pokój odwiedzić są w stanie także użytkownicy nieposiadający konta na Facebooku.

Dzięki temu nic nie szkodzi na przeszkodzie, by brały w rozmowie udział osoby z Instagrama bądź WhatsAppa. Mamy do czynienia z kolejną multiplatformową funkcją. Aktualizacja rozsyłana jest seriami, więc jeszcze nie wszyscy mają dostęp do nowości. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Facebook

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.