Messenger z nową funkcją - to spore ułatwienie!

Messenger z nową funkcją - to spore ułatwienie!

Ostatnio w kontekście zmian na Facebooku i Messengerze mówi się głównie o dodaniu tam reklam, co raczej nie podoba się użytkownikom. Niemniej twórcy dodają również nieco bardziej użytkowe funkcje - jedną z nich jest system ułatwiający organizację różnych spotkań bezpośrednio z poziomu czatu w aplikacji.
Co uważniejsi użytkownicy mogli zauważyć, że ostatnio aplikacja podkreśla przykładowo słowo "nie" podczas prowadzonej rozmowy - gdy klikniemy w podkreślony wyraz ukaże nam się okno, gdzie możemy ustalić datę, miejsce i ogólnie przypomnienie o jakimś wydarzeniu. Aplikacja czyta "nie" jako "niedziela", na podobnej zasadzie opierają się inne skróty dni tygodnia czy ich całe nazwy co sprawa, że możemy zaproponować komuś jakieś spotkanie bezpośrednio na czacie i od razu ustawić sobie do niego przypomnienie.Pojawiła się także poprawiona ankieta, która przyda się szczególnie użytkownikom, którzy będą używać planowania na swoich grupach czy konferencjach. W niej to użytkownicy mogą zadeklarować swój udział bądź jego brak.Czy funkcja znajdzie swoich entuzjastów? Jest to w sumie prostsza i szybsza alternatywa dla dużych funkcji wydarzeń na Facebooku, w sam raz na jakieś mniejsze sprawy czy luźny wypad ze znajomymi. Jak faktycznie będzie i na ile będzie to używane w praktyce przez użytkowników? Czas pokaże.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.