Messenger Lite nie będzie już taki lekki, ale zostanie wzbogacony o ważną funkcję

Messenger Lite nie będzie już taki lekki, ale zostanie wzbogacony o ważną funkcję

Odchudzona wersja Facebookowego Messengera cieszy się naprawdę dużą popularnością na urządzeniach mobilnych. Nic dziwnego więc, że również ona dostaje swoje spore aktualizacje, które potrafią odbić się dość dużym echem w internecie. Tak jest i tym razem, gdy wersja Lite została wzbogacona o funkcję rozmów video.


Na oficjalnym profilu Messengera Lite na Facebooku pojawiła się informacja, że aplikacja ta doczeka się wreszcie możliwości wideorozmów. Nie ma w tym nic dziwnego - już od jakiegoś czasu dało się słyszeć, że funkcja ta w wersji Lite jest naprawdę potrzebna i użytkownicy chętnie przywitaliby ją na pokładzie. Potwierdzają to także statystyki. Jak donosi Facebook, w 2017 roku wykonano aż 17 miliardów tego typu połączeń, a liczba ta jest dwa razy większa w porównaniu z rokiem 2016, więc popularność sukcesywnie rośnie. Bez wątpienia liczba ta będzie jeszcze większa i w tym roku, gdy dojdą połączenia właśnie z Messengera Lite.

To właśnie lekkość Messengera Lite powoduje, że sięga po niego naprawdę ogromna liczba osób i stanowi on naprawdę mocną alternatywę dla głównej, znacznie cięższej wersji. Mamy tylko nadzieję, że nie jest to zapowiedź kolejnych dużych dodatków, które mogą sprawić, że wersja Lite stanie się odpowiednikiem Pepsi Light.Wideorozmowy powinny pojawić się w aplikacji wraz z najbliższą aktualizacją. Odpowiednio najpierw na urządzeniach opartych na Androidzie, a później na tych z iOS na pokładzie.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.