Aplikacja Messenger Kids z poważnym błędem bezpieczeństwa

Aplikacja Messenger Kids z poważnym błędem bezpieczeństwa

Aplikacja Messenger Kids nie jest dostępna w Polsce, ale niedopatrzenia Facebooka związane z bezpieczeństwem tejże usługi dla dzieci są na tyle absurdalne, że warto poświęcić jej kilka słów. To co, ruszajmy!


Jak wynika z regulaminu Facebooka, portal i usługi z nim powiązane są przeznaczone dla osób powyżej trzynastego roku życia. Messenger Kids to platforma, która została stworzona specjalnie pod dzieci poniżej tego progu. Jednym z elementów odróżniających ją od zwykłego komunikatora jest konieczność zatwierdzenia nowych konwersacji przez rodziców nieletniego użytkownika.

W leadzie napisałem słowo "absurdalne" w kontekście niedopatrzeń Facebooka. Chyba zgodzicie się z moim zdaniem, jeżeli powiem Wam, że w wyniku błędu technicznego platforma pozwalała na zawieranie znajomości bez potrzeby jej akceptacji przez dorosłych. Jednym słowem - nie spełniała swojego podstawowego zadania. Problem ten miał istnieć od początku istnienia usługi.Warto jednak nieco opisać całą sytuację. Całość kłopotu dotyczy czatów grupowych. Dzieci uczestniczące w konwersacjach, gdzie znajduje się kilka osób mogły dodawać do nich użytkowników, na których obecność nie wyraziły zgody rodzice tych "kilku osób".

Funkcja korzystania z czatów grupowych jest na ten moment w Messenger Kids zablokowana. Wszystko wróci do normy w momencie, kiedy Facebook naprawi problem.

Źródło: TechCrunch

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.