Messenger i Instagram ze znikającymi wiadomościami

Messenger i Instagram ze znikającymi wiadomościami

Nowy tryb inspirowany Snapchatem pojawia się na Messengerze i Instagramie. Facebook wprowadza nową funkcję, która sprawia, że wiadomości znikają z czatu. Będą one znikać po ich zobaczeniu przez odbiorcę i opuszczeniu przez niego czatu.


Najnowsza wersja Facebooka dotycząca charakterystycznej funkcji Snapchata jest dostępna od wczoraj (12.11) w Stanach Zjednoczonych i nazywa się Vanish Mode, czyli tryb znikania. Po raz pierwszy ogłoszona została w ramach wielkiego wrześniowego przeprojektowania Messengera.

Vanish Mode to efemeryczny tryb przesyłania wiadomości zarówno dla Messengera, jak i Instagrama, pozwalający wysyłać teksty, zdjęcia, wiadomości głosowe, emoji i naklejki, które znikną zaraz po wyświetleniu przez odbiorcę i zamknięciu okna czatu.
"Zaprojektowaliśmy tryb znikania z myślą o bezpieczeństwie i wyborze, abyś mógł kontrolować swoje wrażenia" - powiedział w oświadczeniu Bridget Pujals, menedżer produktu Messenger i Manik Singh, menedżer produktu na Instagramie.

Źródło: messengernews.fb.com


Tryb znikania jest podobny do istniejącego trybu tajnej rozmowy Messengera, który umożliwia dostęp do szyfrowanego czatu zapisywanego tylko na twoim urządzeniu. Z tą różnicą, że nowy tryb usuwa wszystko na zawsze w czacie.

Pojawi się on w obu aplikacjach jako odrębna opcja, którą można włączać i wyłączać w ustawieniach. Będzie można również wejść w ten tryb, po prostu przesuwając palcem w górę w oknie czatu. Warto wiedzieć, że tryb znikania dostępny będzie na razie tylko dla czatów jeden na jednego, a nie dla konwersacji grupowych. Będzie można go włączyć tylko za zgodą obu uczestników czatu, co oznacza, że musisz wyrazić zgodę na wejście w ten tryb.

Również, podobnie jak na Snapchacie, Messenger i Instagram powiadomią rozmówców o zrobieniu zrzutu ekranu czatu, gdy tryb znikania jest włączony.

Obecnie dostępny jest w Messengerze w USA, a później zostanie udostępniony w krajach Unii Europejskiej.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.