Messenger z funkcjami dla administratorów!

Messenger z funkcjami dla administratorów!

Facebook zmienił zasady, na których nowi członkowie mogą dołączać do czatu grupowego w Messengerze. Gigant potwierdził, że teraz ludzie, którzy chcą dostać się na konwersację, będą musieli zostać zaakceptowani przez admina grupy.


Facebook stwierdził, że to rozwiązanie będzie przydatne dla większych czatów grupowych, w których nie każdy jest ze sobą połączony i znajomy. W sytuacji, gdy czat grupowy na Messengerze może liczyć nawet do 250 osób jest to racjonalne rozwiązanie. Dodatkowo użytkownicy mogą stworzyć specjalny link, dzięki któremu udostępnią komuś swoją konwersację.

Facebook napisał w swoim oświadczeniu:
Każdy w grupie może stworzyć link z zaproszeniem i udostępnić go komuś, kto będzie chciał dołączyć do konwersacji. Ludzie, którzy klikną w link zostaną dodani do grupy, o ile dołączenie nie wymaga potwierdzenia przez admina.Uprawnienia admina może mieć każdy członek czatu, ponieważ to użytkownicy ustalają między sobą, kto będzie adminem. Takie dodatkowe zabezpieczenie prywatności i bezpieczeństwa czatu jest dobrym ruchem Facebooka, jednak to nie wystarczy, żeby uspokoić ludzi po hucznej aferze z Cambridge Analytica.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.