Messenger zupełnie zmienia swój wygląd!

Messenger zupełnie zmienia swój wygląd!

Facebook zaczyna właśnie wprowadzanie Messenger'a 4, czyli nowej, uproszczonej wersji dobrze znanego nam już komunikatora. Czekają nas zmiany oraz nowe funkcje, które znacznie ułatwią korzystanie z aplikacji. 


Aktualizacja komunikatora właśnie się rozpoczęła i będzie sukcesywnie wprowadzana u wszystkich na przestrzeni najbliższych tygodni. Facebook kilkukrotnie podkreślił, że Messenger 4 został znacznie uproszczony względem poprzednich wersji.Co tym razem poprawi Facebook? Przede wszystkim możemy liczyć na zmiany w nawigacji po menu komunikatora. Messenger 4 został zaprojektowany z myślą o rozmowach ze znajomymi, więc dostęp do tej funkcji ma być kluczowym elementem.Kolejnym uproszczeniem będzie odświeżenie zakładki "Discover", dzięki której będziemy mogli w prosty sposób skontaktować się z lokalnymi przedsiębiorcami czy pograć ze znajomymi w gry.

Oprócz takich zmian, Facebook zadbał także o wygląd komunikatora. Otrzymamy między innymi  nowe opcje personalizowania naszych konwersacji. Będziemy teraz mogli sprawić, że zamiast jednolitego koloru, chmurki konwersacji będą mogły przybierać różne kolory, w zależności na przykład od tego, o czym aktualnie piszemy. W czwartej odsłonie pojawić ma się także tryb ciemny oraz nowe ikony, które mają nie razić tak bardzo naszych oczu. 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.