Tak było na MeetUp Kraków 2017!

Tak było na MeetUp Kraków 2017!

MeetUp Kraków 2017 już za nami. Imprezę tę bez jakichkolwiek wątpliwości można nazwać największym do tej pory wydarzeniem w Polsce, gdzie główną rolę grali twórcy internetowi. Dla tych osób, którym nie było dane w nim uczestniczyć przygotowaliśmy krótką relację tekstową.


Pierwszy w historii niebiletowany MeetUp zapewne wielu uczestnikom zapadnie w głowie na długo. Każdy kto miał taką ochotę mógł ustawić się w kolejce i całkowicie za darmo wejść na teren obiektu. W godzinach otwarcia widok oczekujących na przekroczenie progu Tauron Areny robił naprawdę ogromne wrażenie.W środku czekało na wszystkich chętnych wiele rozmaitych atrakcji, takich jak chociażby stoisko organizatora, gdzie rozdawane były darmowe napoje oraz różnych partnerów wydarzenia - Lay's, Małopolska czy Garnier. Nie zabrakło oczywiście sklepów z firmową odzieżą przeróżnych twórców internetowych - na miejscu sprzedawane były ubrania np. Multiego czy Reziego. Zainteresowanie imprezą przerosło jednak w pewnym momencie możliwości krakowskiej Tauron Areny i część osób nie mogła zejść na płytę główną ze względu na obecne tam tłumy.

Trzeba przyznać, że liczba przybyłych osób robi wrażenie - szacuje się, że przez TAURON Arenę w sobotę przewinęło się nawet 20 tysięcy osób! Największe zainteresowanie zdobywała oczywiście scena główna, na której bezustannie coś się działo - koncerty, rozmowy, lecz również finał The Muser Battle, o którym więcej przeczytacie już wkrótce na naszej stronie. Frekwencja na stoiskach robiła równie ogromne wrażenie. To tam ludzie przychodzili by spotkać danego twórcę, zagrać w gry komputerowe, pobawić się skacząc na trampolinie czy zjeść małe co nieco - rozdawane rzecz jasna za darmo.

Wszystkie te atrakcje przełożyły się na to, że już podczas imprezy można było usłyszeć głosy, że "to najlepsze wydarzenie tego typu w naszym kraju, które dotychczas miało miejsce".


MeetUp Kraków 2017 już nigdy namacalnie się nie odbędzie, lecz spoglądając na wcześniejsze imprezy organizowane przez GetHero możemy mieć pewność, że kolejna tego typu będzie stać na jeszcze wyższym poziomie zarówno pod względem przygotowanych atrakcji, jak i samej organizacji.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.