Tak było na MeetUp 2019 Kraków!

Tak było na MeetUp 2019 Kraków!

Dokładnie tydzień temu w krakowskiej Tauron Arenie odbyło się największe spotkanie YouTuberów z widzami w Polsce - MeetUp®️ 2019 Kraków. Na miejscu pojawiło się ponad 300 twórców, dla których przybyło nawet 20 tysięcy fanów! Nie ulega wątpliwości, że to wydarzenie pod wieloma względami przejdzie do historii. 


Tegoroczny MeetUp®️ cieszył się wyjątkowo dużą popularnością od momentu ogłoszenia wydarzenia. Organizatorzy po raz pierwszy na kilka dni przed imprezą poinformowali, że wyprzedano wszystkie bilety. Sam event rozpoczął się około godziny 8:45, gdy bramki zostały otwarte dla posiadaczy biletów Meet&Greet oraz God Mode. Szczęśliwcy mieli okazję spotkać się w zamkniętym gronie z całą ekipą Friza oraz reZigiuszem, którzy rozdali pierwsze autografy oraz zrobili wspólne zdjęcia z fanami. Chwilę później na teren imprezy weszli posiadacze biletów Premium, a później także Fasttrack.  W mgnieniu oka Tauron Arena zapełniła się ludźmi, którzy zapoznali się ze stoiskami wystawców. O godzinie 10:00 przywitano pierwszych gości, a na scenie pojawił się prowadzący wydarzenie - Łukasz Górski. W międzyczasie pierwsi goście pojawili się już w meetingboxach, czyli specjalnych strefach, w których można było zdobyć autograf czy zdjęcie ze swoim idolem. Na scenie głównej rozpoczęto pierwsze atrakcje w tym koncerty, pokaz magii oraz przywitanie ze strony ambasadorów wydarzenia - ekipy Friza oraz reZigiusza.O godzinie 12:30 Tauron Arena została otwarta dla wszystkich osób w tym tych, którzy nie posiadali wejściówek, a już 15 minut później przygotowano niesamowitą atrakcję - pokaz laserów, który w widowiskowy sposób rozświetlił wnętrze specjalnie zadymionej areny. Po pokazie, przyszedł czas na wielkie otwarcie!Otwarcie eventu dla wszystkich odwiedzających dało nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z rekordową edycją MeetUp! Pod sceną pojawiły się tysiące osób, które wyczekiwały pojawienia się reZigiusza oraz ekipy Friza.Po wielkim otwarciu przyszedł czas na niespodziankę, która nigdzie wcześniej nie była zapowiadana. Tego dnia, urodziny obchodziła bowiem Wersow, którą poprosiliśmy o zejście ze sceny głównej. W tym czasie, reszta ekipy Friza na scenie postawiła tort oraz rozdała widzom maski z twarzą Weroniki. Po powrocie YouTuberki z zasłoniętymi oczami, fani zaśpiewali głośne "sto lat"! Całą akcję możecie obejrzeć tutaj:Po wielu atrakcjach na scenie głównej, rozpoczęto przeróżne panele Q&A  z twórcami YouTube oraz TikTok. Tymczasem na płycie Tauron Areny widzowie korzystali z aktywności przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Był to m.in. Wawel, w którego ciężarówce kolejny rok z rzędu można było zagrać w specjalnie przygotowane gry i zgarnąć słodycze, Guseppe z konkursami polegającymi na rzucaniu piłką w tarczę oraz rozdający darmową pizzę, Czysta Polska zachęcająca do segregowania śmieci, Monte gdzie mogliśmy zagrać w gry oraz zrobić wyjątkowe zdjęcie w 180 stopniach, a także równie ciekawe stoiska firm takich jak: Allegro, RS Team, G2A, Predator, Nerf, VR World Bydgoszcz oraz Miasto Kraków. Na stoiskach partnerów pojawiali się również YouTuberzy współpracującymi z wybranymi firmami. Była to świetna okazja na zrobienie zdjęcia, zebranie autografu czy nawet wspólną rozgrywkę w ulubiona grę komputerową! 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Jesteście na MeetUp 2019 Kraków? 🤔 Dzieje się! 🔥Śledźcie naszą relację na insta story, aby być na bieżąco 📸#KRAKOWMU


Post udostępniony przez APYnews.pl (@apynews)


Najlepszą okazją na wspólne zdjęcie z YouTuberem było jednak odwiedzenie meetingboxów, do których ustawiały się gigantyczne kolejki. To tam pojawiali się przeróżni twórcy, którzy stawali na ściance we wcześniej ustalonych godzinach.Tegoroczna edycja MeetUp®️ zebrała rekordową ilość widzów. Oficjalnie mówi się o ponad 20 tysiącach osób, które tego dnia odwiedziły krakowską Tauron Arenę. Wyjątkowa atmosfera spowodowała, że każdy z tego eventu wyszedł szczęśliwy. Wydarzenie przebiegło bez żadnych problemów, a my śmiało możemy powiedzieć, że organizator - agencja GetHero, ponownie podniosła wysoko postawioną poprzeczkę jeśli chodzi o stworzenie kolejnej edycji MeetUp®️. Przygotowanie sceny głównej, stoisk wystawców, korytarzy Tauron Areny w tym także strefy premium czy zaplecza, stało na możliwie najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że to coroczne święto polskiego YouTube będzie nadal trwało, a my już w przyszłym roku będziemy mieli okazję poinformować was o MeetUp 2020!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.