MC Sobieski z utworem poświęconym polskim himalaistom

MC Sobieski z utworem poświęconym polskim himalaistom

W ciągu ostatnich dni wielu z nas żyło akcją ratunkową polskich himalaistów u szczytu Nanga Parbat w Pakistanie. Ludzie zarówno w Polsce jak i na świecie są pod ogromnym wrażeniem przebiegu akcji ratowniczej i tego w jaki sposób udało się ją zorganizować. Wiele słów otuchy płynie również w stronę rodziny Tomasza Mackiewicza, dla której jest to szczególnie trudny czas. Swojego rodzaju hołd polskim himalaistom, zarówno Tomkowi jak i ekipie ratowników, oddał MC Sobieski, który ubrał swoje emocje w słowa, nagrywając specjalny utwór.


MC Sobieski nie raz przedstawiał na swoim kanale utwory dotykające bardzo ważnych kwestii, chociażby patriotyzmu czy historii naszego kraju. Nie dziwne, że bliska była mu także historia ostatnich dni o czym pisał przecież za pośrednictwem swoich social mediów.

Wspomniany utwór faktycznie pojawił się na jego kanale i trzeba przyznać, że został zrobiony naprawdę ze smakiem oraz ogromnym szacunkiem i delikatnością w kontekście całej sprawy. Zatytułowany został Śnieżne Anioły.Piękne słowa można znaleźć również w komentarzach pod jego filmem:
To jest właśnie piękne. Takie małe rzeczy, a potrafią cieszyć. Szacunek nie zawsze trzeba okazywać czynami. Wystarczy nawet piosenka. Szanuje cie za to i uwielbiam za twoją muzykę. Pozdrawiam Cię bardzo i rób dalej swoje. Trzymaj się!

Jaka ta piosenka jest piękna, pełna emocji. Gratuluję świetnie wykonanej roboty Panie Sobieski :)

"Życia nie mierzy się sumą oddechów, a ilością chwil, które zapierają dech”. On umarł choć nie przechodzi mi to przez gardło. Lecz umarł tylko fizycznie, zostaniesz w naszej pamięci na zawsze tak samo jak zostaniesz na wieki na górze, która Cię pokochała z wzajemnością.

Przypomnijmy, polskiej ekipie w składzie Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala po morderczej walce udało się ocalić alpinistkę Elizabeth Revol. Tomasza Mackiewicza niestety nie udało się uratować.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.