MC Sobieski z piosenką motywacyjną dla niewidomych

MC Sobieski z piosenką motywacyjną dla niewidomych

W naszym kraju żyje ponad półtora miliona osób niewidomych i słabowidzących. Jedną z takich osób jest popularny twórca internetowy, który postanowił skomponować motywacyjny utwór właśnie dla osób z dysfunkcją wzroku. 


Mowa oczywiście o MC Sobieskim, który od wielu lat zmaga się z poważną chorobą oczu uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Mimo stanu w jakim się znajduje odnalazł się doskonale w swojej pasji - muzyce. Od dłuższego czasu tworzy on piosenki poświęcone grom wideo, filmom, serialom, a także bardziej poważnym kwestiom. Nie inaczej jest i w tym przypadku.

Na jego kanale pojawił się właśnie dosyć osobisty utwór - traktujący bowiem o osobach niewidomych oraz słabowidzących, a raczej o tym, aby nie załamywali się z powodu nieszczęścia, jakie ich spotkało. Ten motywujący klip to przede wszystkim opowieść o przeciwnościach losu i trudnościach, jakie musi przeżyć osoba, która widzi świat nieco inaczej. Twórca doskonale wie, co czuje człowiek z dysfunkcją wzroku, więc piosenka ta ma jeszcze głębszy wydźwięk.Powyższa melodia to również przedstawienie sportu dla osób niewidomych i słabowidzących - Goalball. Sport ten "polega na tym, że po 3 zawodników z dwóch drużyn rywalizuje ze sobą na boisku o wymiarach 9m x 18m starając się zdobyć jak najwięcej bramek za pomocą specjalnej piłki z dzwoneczkami w środku – zawodnicy mają tu do dyspozycji jedynie zmysł słuchu". Jest to piękny dowód na to, że ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.