Mata pobił rekord polskiego Spotify

Mata pobił rekord polskiego Spotify

Najnowsza piosenka Maty bije rekordy popularności w polskim Internecie. "Patoreakcja" została odsłuchana na Spotify 643,8 tys. razy w przeciągu doby od publikacji utworu.


Kilka dni temu mieliśmy do czynienia z debiutem nowej piosenki Maty. "Patoreakcja" traktuje o konsekwencjach, jakie poniosła ze sobą publikacja jego najpopularniejszego dzieła - "Patointeligencji".

Utwór szybko stał się hitem oraz wywołał niemałe kontrowersje. Praktycznie wszystkie media w kraju skupiły się na dwóch wersach, gdzie Michał skrytykował Telewizję Polską oraz jej prezesa, Jacka Kurskiego.

"Patoreakcja" poszybowała niemalże natychmiastowo na pierwsze miejsca wszelkich rankingów popularności. Nie zabrakło również pobicia kilku rekordów. Niewątpliwie jednym z największych jest przebicie "Polskiego Tanga" Taco Hemingwaya w kwestii liczby odtworzeń na Spotify w przeciągu 24 godzin od publikacji.Piosenkę Maty przesłuchało tam  w dobę 643 846 razy a Taco - 578 301. Próg jednego miliona został z kolei przekroczony następnego dnia. Dla porównania - utwór "3KIPA" taki wynik uzyskał dopiero po czterech dniach. Robi wrażenie.

Jak to wygląda na YouTube? W momencie pisania artykułu klip do "Patoreakcji" odtworzono ponad 6,3 miliona razy. Nadal znajduje się on na pierwszym miejscu w karcie Na Czasie.

 

Słuchaliście nowej piosenki Maty? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.