Mark Zuckerberg wezwany na przesłuchanie przez kongres USA!

Mark Zuckerberg wezwany na przesłuchanie przez kongres USA!

Afera dotycząca Facebooka obiega światowe media w zastraszającym tempie. O ile w Polsce, temat nie budzi tylu emocji, tak w USA sprawa wygląda naprawdę poważnie. Na tyle, że Komisja ds. energii i handlu Izby Reprezentantów Kongresu w USA, postanowiła na dywanik wezwać CEO Facebooka - Marka Zuckerberga.


Najbardziej znany na świecie portal społecznościowy, został jakiś czas temu oskarżony o nielegalne pozyskanie danych osobowych 50 milionów użytkowników z całego świata. Sprawa jest na tyle poważna, że oprócz znanych mediów, zainteresował się nią sam rząd USA. Wszyscy przypuszczali, że dojdzie do spotkania z Facebookiem, ale nikt nie spodziewał się, że komisja wystosuje bezpośredni list wzywający na przesłuchanie właśnie Marka Zuckerberga. Jak pisze Reuters, tego typu wezwania stanowią wyjątek, który jedynie świadczy o powadze tej sprawy.Według najnowszych informacji, rzecznik Facebooka potwierdził otrzymanie pisma, ale nie potwierdził informacji, czy Zuckerberg faktycznie zgodzi się zeznawać. Jeśli ten nie odmówi, odpowie najprawdopodobniej na pytania dotyczące tego, w jaki sposób pozyskał oraz sprzedał informacje dotyczące tak wielkiej ilości użytkowników portalu.

Jak się okazuje, przesłuchanie to nie wszystko. Federalna Komisja Handlowa, ma wkrótce zająć się osobnym śledztwem w tej sprawie. Tego typu informacje na pewno nie napawają optymizmem Facebooka i jego pracowników. Pierwsze skutki afery są już widoczne m.in. na giełdzie, gdzie akcje Facebooka odnotowują olbrzymi spadek. W tym tygodniu, spółka odnotowała najgorszą sesję od blisko 6 lat...


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.