Marcin Gortat został inwestorem Polskiej Ligi Esportowej

Marcin Gortat został inwestorem Polskiej Ligi Esportowej

Marcin Gortat został jednym z inwestorów Polskiej Ligi Esportowej. Znany polski koszykarz będzie wspierał odmieniony projekt nie tylko finansowo, ale też wizerunkowo.


Polska Liga Esportowa przeszła ostatnio dosyć sporo zmian. Na ostatniej konferencji prasowej dowiedzieliśmy się nieco o przyszłości przedsięwzięcia i planów do 2023 roku. Czego możemy się spodziewać?

Mówimy o jedenastu cyfrowych wydarzeniach - w tym po dwa sezony rozgrywek rocznie, turniejach w studio oraz specjalnych transmisjach na żywo. Jak informują organizatorzy:
Naszym celem jest stworzenie najbardziej prestiżowego i pożądanego miejsca profesjonalnej rywalizacji dla zawodników w Polsce, będącego marką pierwszego wyboru dla fanów esportu.

Kto odpowiadać będzie teraz za Polską Ligę Esportową? Funkcję dyrektora generalnego objął Paweł Kowalczyk, swego czasu człowiek mocno związany z Ringier Axel Springer Polska. Nie zabraknie też Adama Gila pełniącego obowiązki prezesa ds. esportu.

Źródło: PLE


Co ciekawe, w projekt zostały zaangażowane również osoby znane ze świata muzyki i sportu. Mowa o chociażby Wojciechu Łozowskim czy Marcinie Gortacie. Ten ostatni został oficjalnym inwestorem Polskiej Ligi Esportowej. Pomagać ma finansowo oraz wizerunkowo w rozwoju przedsięwzięcia.

Na razie jednak brak szczegółów odnośnie najbliższego sezonu PLE. Nie znamy drużyn oraz terminu - wszystkie informacje zostaną z pewnością podane w niedalekiej przyszłości.

 

Co sądzicie o Polskiej Lidze Esportowej w nowej odsłonie? Dajcie znać!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.