Marcin Dubiel i Lexy w Kenii. YouTuberzy nagłaśniają charytatywną zbiórkę

Marcin Dubiel i Lexy w Kenii. YouTuberzy nagłaśniają charytatywną zbiórkę

Marcin Dubiel oraz Lexy Chaplin od niemal tygodnia przebywają w Kenii. YouTuberzy wybrali się tam w konkretnym celu. Chodzi o wsparcie lokalnej społeczności oraz pomoc w zbieraniu środków na szkołę dla plemienia Samburu. 


Twórcy w ostatnich dniach nagłośnili akcję zaprzyjaźnionej fundacji "Boże Atelier". Jej głównym celem jest budowa szkoły dla plemienia Samburu, natomiast reszta zebranych funduszy zostanie przeznaczona na pomoc dla ośrodka dla niepełnosprawnych. Na ten moment warunki do nauki na miejscu nie należą do łatwych. Wcześniej młodzież uczyła się pod drzewem, a obecnie w blaszanym domku, który z racji występujących temperatur, nie jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki zbiórce fundacji, ta sytuacja ma ulec zmianie.

Zbiórkę na swoich mediach społecznościowych nagłaśnia Marcin Dubiel oraz Lexy Chaplin, a także Michał Kalcowski i Paulinye, którzy towarzyszą wyprawie. Za przebieg dobroczynnych działań na miejscu odpowiedzialna jest natomiast Siostra Alicja Kaszczuk.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcin Dubiel (@marcindubiel)


Do tej pory w ramach zbiórki Fundacji Boże Atelier udało się uzbierać ponad 135 tysięcy złotych.Warto zaznaczyć, że dla Marcina Dubiela nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa, w jakiej bierze udział. W podobnej akcji uczestniczył w 2019 roku, gdzie także wybrał się do Kenii w celu nagłośnienia zbiórki dla lokalnej społeczności. Wtedy YouTuber w ramach "adopcji na odległość" dodatkowo wsparł Dicksona. Marcin co miesiąc przelewa 70 zł miesięcznie, które zapewnia edukację, wyżywienie i ubezpiecznie dla młodego chłopca. Twórcy udało się odwiedzić swojego towarzysza przy okazji aktualnej wyprawy.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcin Dubiel (@marcindubiel)


Charytatywną zbiórkę nagłaśnianą przez Lexy oraz Marcina Dubiela promują także inni polscy YouTuberzy, w tym Friz, który na swoim Instagramie pochwalił inicjatywę oraz zaprosił widzów do dorzucenia symbolicznej kwoty w ramach zrzutki.

 

Do zbiórki, o której mowa w tym artykule, przejdziecie klikając tutaj.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.