Marcin Banot (BNT) aresztowany po wejściu na paryski wieżowiec

Marcin Banot (BNT) aresztowany po wejściu na paryski wieżowiec

Marcin Banot - twórca kanału BNT, w kraju zasłynął po zeszłorocznej wspinaczce na Hotel Marriott w Warszawie bez żadnych zabezpieczeń. Po tej przygodzie, jego kanał zyskał na wielkiej popularności, a twórca kontynuował podobne wyczyny, które regularnie przedstawiał na kanale YouTube. Dziś postanowił wejść na popularny paryski wieżowiec. Nie obyło się jednak bez interwencji policji.


Marcin Banot późnym popołudniem opublikował na Instagram Story zdjęcie, w którym jasno dał do zrozumienia, że podejmie się próby wspinaczki na jeden z wieżowców Paryża, w którym od kilku dni przebywał. Wcześniej prezentował swoje treningi, jednak z oczywistych względów nie dzielił się informacją, na jaki budynek zamierza wejść. Tym razem wybór padł na Wieżę Montparnasse - drugi najwyższy budynek Paryża, którego dach znajduje się na 210 metrach (to ponad 40 metrów więcej niż wysokość warszawskiego Marriotta). Wyczyn, którego dzisiejszego wieczora podjął się Polak, obiegł już największe serwisy informacyjne Francji oraz stał się głośnym tematem na Twitterze.

Jak można było się tego spodziewać, Marcinowi udało się wejść na budynek, a zaraz po tym został on aresztowany przez lokalne służby. Wideo z aresztowania możecie obejrzeć poniżej:W momencie pisania tego wpisu, Polak opublikował krótkie wideo na Instagram Story, w którym przekazał, że został już wypuszczony z aresztu. Oznacza to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się wideo z wejścia na paryski wieżowiec. Czekacie na ten materiał?

Aktualizacja 22:40: Sprawa zaciekawiła już nie tylko lokalne media, ale żyje nią cały francuski internet. Wydarzenie jest obecnie na 3 miejscu najpopularniejszych tematów na Twitterze we Francji.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.