Nowe mapy Google pozwalają na odwiedzenie planet Układu Słonecznego!

Nowe mapy Google pozwalają na odwiedzenie planet Układu Słonecznego!

Któż z nas nie chciał być kiedyś kosmonautą? Któż z nas nie marzył o odkrywaniu planet? Jest w ogóle ktoś taki? No dobra, pewnie ktoś jest i takich osób może być całkiem dużo, ale dzięki nowym mapom od Google'a nie trzeba być kosmonautą, żeby odkrywać i zwiedzać różne planety.


Od dzisiaj w mapach Google dostępna jest nowa, bardzo ciekawa funkcja. Jeśli wejdziecie tutaj lub po prostu na mapach Google oddalicie widok i w lewym dolnym rogu zmienicie widok z mapy na satelitę, to będziecie mogli podróżować po różnych planetach Układu Słonecznego! Wygląda to mniej więcej tak:Lista po lewej stronie pozwala wybrać Wam planetę, którą możecie zwiedzać na podobnej zasadzie, co naszą Ziemię. Spoiler: nie ma tam obcych cywilizacji czy niezidentyfikowanych obiektów... chociaż kto wie, może coś zostało przeoczone. Oglądanie każdej z planet i doszukiwanie się czegoś specjalnego może być rozrywką na długie godziny. Ciekawostką jest dostęp do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie możemy zajrzeć do jej środka.


Chociaż zdjęcia nie są najwyższej jakości i cała aplikacja wymaga jeszcze dopracowania, to dla Google'a należą się gromkie brawa za szerzenie dostępu i przybliżanie nas do kosmicznego świata. Co odkryliby Kopernik, czy Newton, którzy nawet nie śnili o dostępie do takich informacji, jeśli mieliby dostęp choćby tylko do tych zdjęć? Możemy się tego domyślać, ale to pozwala sobie lepiej wyobrazić, jaką technologię mamy pod ręką.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.