Mannequin Challenge - nowy trend w internecie!

Mannequin Challenge - nowy trend w internecie!

Kilka razy do roku zdarza się, że viralowe stają się różnego rodzaju internetowe wyzwania. Trzy lata temu był to nagrywany przez wszystkich Harlem Shake, a rok później Ice Bucket Challenge, za sprawą którego miliony ludzi na całym świecie oblewało się lodowatą wodą. Obecnym trendem jest tzw. Mannequin Challenge, w który zabawiło się już wiele znanych osób, a z każdym dniem wyzwanie jest coraz popularniejsze!


Warto by zacząć od tego, czym jest Mannequin Challenge? Wyzwanie polega na zaangażowaniu jak największej ilości osób w przyjęcie jak najbardziej ekspresyjnych pozycji. Następnie należy w przybranej pozie pozostać na  czas nagrywania całej sceny przez przemieszczającą się kamerę. Najczęściej całemu zjawisku towarzyszy piosenka "Black Beatles" hip hop'owego duo Rae Sremmurd, jednak nawet sami wykonawcy nie wiedzą dokładnie czemu.


Wyzwanie zyskuje  coraz większą popularność z dnia na dzień i wiele osób na pewno nie wie jakie są jego korzenie. Najprawdopodobniej, pierwszy film został opublikowany przez użytkownika Twittera o nazwie @prvrity___. Widać na nim grupę uczniów przybierających nieruchome pozycję oraz przemieszczającą się między nimi kamerę. Film szybko rozprzestrzenił się po całym internecie zdobywając 4000 retweet'ów w niecałe dwa tygodnie.

Trend bardzo szybko został podłapany przez bardzo wielu znanych ludzi. Były już drużyny sportowe (Borussia Dortmund, Cleveland Cavaliers), muzycy (Rae Sremmurd, Chief Keef), a nawet postacie polityczne takie jak Hillary Clinton czy Michelle Obama. Poniżej możecie obejrzeć kilka najpopularniejszych filmów przedstawiających Mannequin Challenge:

Drużyna NBA Cleveland Cavaliers i Michelle Obama:Zawodnicy Borussi Dortmund:


Duet Rae Sremmurd podczas koncertu:


Filmów można znaleźć bardzo dużo lecz jak sami pewnie zdążyliście zauważyć "manekinowy hype" rozprzestrzenia się na razie głównie za granicą. Czy dotrze i do nas? Poniżej możecie obejrzeć więcej  filmów Mannequin Challenge:


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl