Wyszła prawda o fanpage

Wyszła prawda o fanpage "Mamy Przeciwko Brutalnym Grom Komputerowym"

Popularny fanpage "Mamy Przeciwko Brutalnym Grom Komputerowym" okazał się eksperymentem społecznym. Jego cel oraz przebieg został przedstawiony przez Indigo Puff. 


"Mamy Przeciwko Brutalnym Grom Komputerowym" to projekt, który został zainicjowany w 2014 roku. Przez ten czas jego popularność urosła do dosyć pokaźnych rozmiarów. Głównie za sprawą wywoływania kontrowersji i prowokowania twórców internetowych.

Katarzyna i Marzena - te żeńskie imiona z pewnością kojarzą wszystkie osoby, które w przeszłości zetknęły się z facebookowym profilem "Mamy Przeciwko Brutalnym Grom". Przez cały czas to właśnie nimi podpisywane były posty krytykujące wszelkie gry komputerowe i zrzucające winę tego świata na wirtualną rozrywkę.

Jak się okazuje - te kobiety nigdy nie istniały. Fanpage prowadzony był przez mężczyznę próbującego przedstawić pewną skrajność i zbadać jak zareaguje na to społeczność. Prawdę o "Mamy Przeciwko Brutalnym Grom Komputerowym" przedstawił internetowy twórca o pseudonimie Indigo Puff.

Co ciekawe - na początku całość nie miała być eksperymentem. Pomysł na rozszerzenie działalności strony przyszedł później. Wtedy też projekt został nagłośniony przez m.in. Gimpera. Sam charakter przedsięwzięcia inspirowany miał być działalnością Kai Godek. Opinie użytkowników okazały się oczywiście skrajne, co nieco przytłoczyło osobę odpowiedzialną za "MPBGK".Trudno mu było też wymyślać pomysły na nowe wpisy. Dlatego zdecydował się na dekonspirację w postaci współpracy z Indigo Puff. Influencer czasami pisał różne teksty na potrzeby fanpage'a. Oficjalne ujawnienie "prawdy" o "Mamy Przeciwko Brutalnym Grom Komputerowym" w formie filmu opublikowane zostało zaledwie kilka godzin temu.

Pojawił się także wywiad z osobą prowadzącą profil. Przedstawiła ona jego główne założenia oraz poinformowała o m.in. wiadomościach prywatnych, w których rozgoryczeni użytkownicy życzyli Katarzynie i Marzenie śmierci.Oczywiście wiele osób od dawna zdawało sobie sprawę, że cała akcja jest poniekąd baitem. W komentarzach jednak pojawiały się tysiące opinii biorących wszystko na poważnie, co potwierdziło jedno z założeń eksperymentu.

 

Śledziliście profil "Mamy Przeciwko Brutalnym Grom Komputerowym"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.