Mały twórca warty polecenia #13 - Doktor Borginson

Mały twórca warty polecenia #13 - Doktor Borginson

Dzisiaj wtorek, a co za tym idzie - kolejny artykuł z serii "Mały twórca warty polecenia"! Tydzień temu pod lupę wzięliśmy kanał Postapokaliptycznie przez świat, o którym możecie przeczytać tutaj. Teraz natomiast zajmiemy się kanałem, którym powinien zainteresować się każdy gracz lubujący się w  starszych (lecz nie tylko), legendarnych tytułach. Przed wami - Doktor Borginson!


Doktor Borginson, bo pod takim pseudonimem kryje się ten internetowy twórca, rozpoczął swoją przygodę z nagrywaniem w maju 2015 roku, kiedy to założył swój kanał w serwisie YouTube. Od tamtego czasu wiele się na nim zmieniło, więc zanim spojrzymy na najnowsze materiały Doktora, to pozwólcie, że przywołamy najpierw te pierwsze, opublikowane ponad rok temu.

Najstarszy film jaki możemy obejrzeć na opisywanym kanale to materiał, w którym twórca przedstawia sześć powodów, dla których trzeba zagrać w Gothic'a, legendarną, cieszącą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju, grę niemieckiego studia Piranha Bytes. Borginson wymienia między innymi takie aspekty jak klimat, otwarty świat czy fabułę. Jeżeli (jak wspomina sam YouTuber) nie mieliście jeszcze okazji zagrać w tą kultową produkcję albo po prostu Was za pierwszym razem nie urzekła, to być może po tym filmie zmienicie zdanie.


Ponad dwa miesiące temu na kanale Borginsona opublikowany został film, który bardzo szybko stał się najpopularniejszym, który możemy na nim znaleźć. Mowa tutaj o "Gothic 5. Co w nim zobaczymy?". Twórca przedstawia w nim najbardziej prawdopodobne scenariusze dotyczące tego gdzie i kiedy rozgrywana miałaby być akcja kolejnej odsłony Gothic'a. Na tę chwilę wiemy, że twórcy serii nie pracują nad następną częścią, lecz i tak warto zainteresować się tym wideo, ponieważ informacje są naprawdę ciekawe i i profesjonalnie przekazane. W momencie pisania tego artykułu, wspomniany materiał został obejrzany ponad 98 tysięcy razy!


Jedną z najpopularniejszych serii prowadzonych przez Doktora są "Ciekawostki z Historii Świata Gothic", w której przedstawia niekoniecznie oczywiste fakty i domniemania odnoszące się do poszczególnych aspektów olbrzymiego świata przedstawionego w całej trylogii. Warto zajrzeć na tę serię, bo nawet jeżeli nie jesteście zagorzałymi fanami tejże gry to uważamy, że może ona przyciągnąć Waszą uwagę!


Równie ciekawą serią (niedawno rozpoczętą) jest ta, gdzie twórca przedstawia najciekawsze gadżety z danej serii gier komputerowych, które dodawane były do edycji specjalnych, kolekcjonerskich itd. Ciekawa sprawa, jeśli ktoś wcześniej nie interesował się takimi rzeczami. Teraz to wszystko jest pod ręką!


Jeżeli chcecie jeszcze bardziej poznać Doktora Borginsona, to zapraszamy Was serdecznie na jego specjalny materiał, w którym przedstawia on siebie bardziej od strony prywatnej. Opowiada o swoich pasjach, zainteresowaniach i tym, co robi w wolnym czasie. Nie zabrakło także kwestii pomysłu na kanał i jego przyszłego rozwoju.

Na sam koniec zapraszamy was do najnowszego filmu Doktora, gdzie relacjonuje swoją wizytę na PGA 2016, na które zawitali także m.in. pracownicy studia Piranha Bytes, odpowiedzialnego za stworzenie trylogii Gothic oraz Risen. Borginson miał okazję zagrać w nadchodzącą produkcję firmy (ELEX) oraz porozmawiać z jej pracownikami.

Piszcie w komentarzach co sądzicie o tym kanale oraz zachęcamy Was do podsyłania własnych propozycji, jeśli chodzi o małych twórców wartych polecenia!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.