YouTuber idzie pieszo z Gdańska do Warszawy! Zbiera pieniądze na rehabilitację

YouTuber idzie pieszo z Gdańska do Warszawy! Zbiera pieniądze na rehabilitację

Akcje charytatywne na YouTube to dosyć popularne zjawisko, które często wiąże się z dosyć specyficznymi wyzwaniami czy projektami. Podobnie jest w przypadku nowego przedsięwzięcia Maksyma Ziółkowskiego - zobaczcie sami!


Maksym Ziółkowski jest prowadzącym kanału "Maksymalnie" i częścią grupy ABSTRA. Swoją popularność zawdzięcza głównie pozytywnemu nastawieniu do życia oraz ciekawym wyzwaniom pokroju jedzenia określonego pożywienia przez np. tydzień. Jeśli jeszcze nie znacie Maksyma, to teraz jest do tego idealny moment.

Twórca wyruszył bowiem 17 lipca w pieszą wyprawę z Gdańska do Warszawy. W trakcie tego marszu YouTuber przejdzie około 340 kilometrów, a to wszystko na przestrzeni sześciu dni. Z tymże wyzwaniem wiąże się jednak nieco wyższy cel.Maksym przez czas trwania wędrówki zachęca widzów do wpłacania pieniędzy na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego. Jest to jeden z najwybitniejszych w polskiej historii kolarz szosowy, który w 2018 roku uległ poważnemu wypadkowi. Skutkiem tragedii jest uszkodzenie rdzenia kręgowego i paraliż - bez kosztownego leczenia Ryszard nie jest w stanie funkcjonować.Maksym codziennie relacjonuje postęp w wyprawie na swoim kanale YouTube robiąc transmisje na żywo. W trakcie marszu znad morza do stolicy odwiedzi m.in. takie miasta jak Gdańsk, Tczew, Malbork, Działdowo czy Iława. Dotarcie do swojego domu planuje na 23 lipca.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.