PGL Major Kraków ogłoszony najlepszym w historii!

PGL Major Kraków ogłoszony najlepszym w historii!

E-sport w Polsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od kilku lat. Turnieje organizowane w  naszym kraju przyciągają dziesiątki tysięcy widzów, a każdy kolejny jest coraz lepszy. Mimo iż od Majora w Krakowie minęło już trochę czasu, to organizator wciąż chętnie powraca do niego myślami, a w ostatnim wywiadzie uznał go za najlepszy w historii. 


PLG Major Kraków zorganizowany w lipcu tego roku, wciąż wspomniany jest wielokrotnie z wielu powodów. Pierwszym z nich może być niewątpliwie wspaniała atmosfera, której towarzyszył donośny zewsząd doping fanów poszczególnych drużyn. Tu szczególnie możemy wyróżnić polską publiczność, która aż do końca trzymała kciuki za naszą Złotą Piątkę. Jak można było zauważyć, doping przydał się, a nasza ekipa, po paśmie porażek podczas innych imprez, dotarła aż do półfinału, gdzie po zaciekłym meczu odpadła z turnieju.W wywiadzie z zagraniczną redakcją e-sportową HLTV.org, założyciel PGL i organizator Majora w Krakowie Silviu Stroie, odniósł się między innymi do polskiej widowni i znaczących problemów technicznych.  Nie ukrywa swojego zachwytu wobec minionej imprezy, dodając że przy najbliższej okazji z chęcią to powtórzy. Twierdzi, że Polska jest najlepszym krajem do zorganizowania tego typu turniejów e-sportowych, a dzięki imponującym wynikom została uznana lepszą od Szwecji, Niemiec czy Rumuni, które niegdyś dominowały w tej profesji.
Kilka osób mnie o to pytało i myślę, że krakowski Major był bardzo dobry pod względem jakości produkcji. Co do widowni – nigdy nie było imprezy z taką publicznością i tak niesamowitymi ludźmi. To nasze pierwsze wydarzenie zorganizowane w Polsce.  Uważam, że jest to zdecydowanie najlepszy kraj w Europie pod względem prowadzenia jakiekolwiek imprezy e-sportowej. To lepsze miejsce niż Szwecja, Niemcy czy Rumunia. Na pewno tam wrócimy i postaramy się zrobić jak najwięcej dobrego.

CEO PGL odniósł się także do wcześniej wspomnianych problemów technicznych, które znacząco utrudniły organizacje turnieju. Według niego tegoroczny Major okazał się być najlepszym w historii pod względem jakości produkcji, a żadne inne nie dorównują mu nawet. Niestety zbytnie skupienie się na niej, doprowadziło do wielu problemów technicznych  zarówno z komputerami, internetem, jak i z samą grą. Mimo tego "przetrwali" owe wydarzenie, wyciągając z niego ważne wnioski. Po za tym dodał, iż w ciągu kilku miesięcy skompletują odpowiednią grupę administratorów.Oczywiście większości problemów można było uniknąć. Jak przyznał Silviu Stroie, wina leży również po stronie samych zawodników, którzy zamiast szczegółowo wytłumaczyć kłopot, to umieszczali posty na swoich profilach w mediach społecznościowych. Wspomniał także o drużynach Virtus.pro i Astrlis, z którymi jego zdaniem, najlepiej się współpracuje. Cały wywiad z organizatorem Krakowskiego Majora można przeczytać tutaj.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.