Magik Y wystartował z nową, edukacyjną serią!

Magik Y wystartował z nową, edukacyjną serią!

Na światowej scenie YouTube sporo jest kanałów poświęconych sztuce iluzji - także tych edukacyjnych, na których prowadzący krok po kroku tłumaczy jak wykonać dany trik w miarę efektywny sposób. W Polsce ten temat nie jest jednak zbyt popularny, lecz oczywiście możemy pochwalić się kilkoma wyjątkowymi osobami z prawdziwymi umiejętnościami. Najpopularniejszym magikiem na polskim YouTube jest niewątpliwie Y, który to postanowił wystartować z nową, oryginalną serią.


O tym twórcy w ostatnim czasie było dosyć głośno. Przede wszystkim mogliście o nim usłyszeć, gdy trwała zbiórka na stworzenie jego drugiej, autorskiej talii kart (o tym wydarzeniu informowaliśmy kilka razy na naszym portalu, m.in. w tym miejscu) oraz podczas prób dotarcia do programu Ellen (artykuł na ten temat znajdziecie tutaj).

Tak się składa, że Magik Y po raz kolejny postanowił zaskoczyć swoich widzów serwując im całkowicie nową serię edukacyjną, której to pierwszy odcinek ujrzał już światło dzienne. Iluzjonista postanowił nieco rozszerzyć swoją działalność na kanale YouTube i oprócz zaskakiwania swoimi umiejętnościami ludzi na ulicach będzie uczył oglądających sztuki cardistry. Co to takiego?

cardistry

Jest to nic innego jak sztuka manipulacji kartami, której celem nie jest sam efekt pojawiania, znikania, czy zamieniania kart. Polega ona na tworzeniu za ich pomocą zaawansowanych, często trudnych figur. Nauka skomplikowanych trików jest trudna i potrzeba do niej sporo cierpliwości - najlepiej więc zasięgnąć rady doświadczonej osoby, a taką z pewnością jest Y.

Pierwszy odcinek prezentuje Charlier Cut, czyli trik, którego celem jest szybkie i proste zamienienie połów tali kart za pomocą jednej ręki. Magik Y oprócz widzów postanowił nauczyć swojego gościa, Blowka. Ten z początku miał drobne problemy, lecz po wielu próbach w końcu udało mu się uzyskać zadowalający wynik. Co więcej - YouTuber za trud otrzymał specjalny dyplom. Jeśli jesteście ciekawi jak poszło Karolowi oraz chcecie sami rozpocząć swoją przygodę ze sztuką cardistry to zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.