Magic of Y kończy działalność na polskim YouTube!

Magic of Y kończy działalność na polskim YouTube!

Magic of Y zakończył ważny etap działalności na YouTube. Wiele osób było nawet przekonanych, że popularny iluzjonista kończy swoją przygodę z YouTube, prawda jest jednak inna. On dopiero się rozkręca!


Ale o co dokładnie chodzi? Okazuje się, że Y nie usuwa kanału, tylko zmienia język, którym się posługuje na filmach. Dalej będą one dotyczył magii, lecz całość będzie prowadzona w języku angielskim. Od dłuższego czasu na kanale Magic of Y mogliśmy oglądać filmy z angielskimi napisami. Cel takiego zabiegu był oczywisty - trafienie do większego grona odbiorców. Jednak same napisy to zdecydowanie za mało, jeśli chce się podbić zagranicznego YouTube'a.Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego Y przerzuca się na obcy język. Drugi powód jest mniej oczywisty, jednak być może nawet ważniejszy od trafienia do większego grona odbiorców. Magik poprzez zmianę języka chce zrobić Polsce reklamę. Jak mówi w swoim filmie, są osoby które myślą, że w Polsce nie ma elektryczności czy internetu. Część z takich plotek to zwykłe przytyki dla naszego kraju i są one sporą antyreklamą Polski. Dlatego pokazanie naszego kraju z jak najlepszej strony przez YouTubera zdecydowanie pomogłoby polepszyć wizerunek państwa.

Ta patriotyczna postawa jest godna pochwały oraz naśladowania. I to drugie, czyli naśladowanie, jest ostatnim celem ". Chce on, aby inni polscy twórcy zainspirowali się jego decyzją. Prawdopodobnie bardzo pozytywnie wpłynęłoby to zarówno na rozwój polskiej sceny, jak i wizerunek naszego kraju w internecie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.