Amerykańska Gildia Scenarzystów nominowała grę sportową do nagrody za najlepszą fabułę

Amerykańska Gildia Scenarzystów nominowała grę sportową do nagrody za najlepszą fabułę

Zgadza się, amerykańscy jurorzy z Gildii Scenarzystów nominowali grę sportową od EA do nagrody za najlepszy scenariusz w 2017 roku. Jak to się stało?


Nie wiadomo, ale istnieją teorie, że jurorzy wybierali na ślepo tytuły, które powalczą o zaszczytny tytuł najlepszej fabuły gry wideo w 2017 roku. O to miano powalczą:

  • Dishonored: Death of the Outsider

  • Futurama: Worlds of Tomorrow

  • Horizon Zero Dawn

  • Madden NFL 18: Longshot


O ile z pierwszymi trzema tytułami można się łatwo zgodzić, tak obecność NFL 18 jest tutaj mocno zaskakująca. Nawet jeśli dołączony jest do tej gry story mode, to jednak trudno doszukiwać się w nim głębokich rysów psychologicznych postaci czy twistów na miarę Wyspy Tajemnic.Dlaczego takie tytuły pojawiają się w nominacjach do plebiscytu o najlepszą fabułę? Duże znaczenie ma na pewno fakt, że w jury znajdują się głównie scenarzyści filmowi, co oznacza, że gry wideo nie leżą w kręgu ich zainteresowań. W takim razie, czy powinni oni w ogóle za to się zabierać?

A może NFL 18 ma aż tak dobrą historię? Nie wątpimy, ale przecież pojawiło się wiele innych tytułów, które z pewnością mają dużo bardziej zaawansowaną i lepiej rozpisaną fabułę niż gra studia EA. Na brak wyboru scenarzyści nie mogli narzekać. Co nimi kierowało, tego chyba nigdy się nie dowiemy. Czekamy zatem na wyniki głosowania!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.