Ludzie ponownie zajmą się moderacją treści na YouTube

Ludzie ponownie zajmą się moderacją treści na YouTube

YouTube wydało oświadczenie, w którym przekazało informację o powrocie części pracowników zajmujących się moderacją treści wideo. Ich obowiązki wykonywała do tej pory sztuczna inteligencja.


Na początku pandemii koronawirusa, Google wysłało wszystkich swoich pracowników do domu. Będą oni wykonywać swoje obowiązki zdalnie przynajmniej do końca 2020 roku. Tym samym część zadań została powierzona sztucznej inteligencji.

Przykładem jest chociażby moderacja treści publikowanych na YouTube. Zajmowanie się tym przez tysiące ludzi w mieszkaniach okazało się niewykonalne, więc zlecono to AI. Ta - jak twierdzą przedstawiciele platformy - popełniała więcej błędów niż ludzie. Zresztą nie tak dawno padł rekord w liczbie usuniętych filmów, nawet tych nie łamiących jakichkolwiek zasad.

Źródło: pixabay.com (Mizter_X94)


Cel jednak uświęca środki i Google podjęło taką decyzję świadomie. Jak się jednak okazuje, część osób powróci do pracy przy sprawdzaniu zgłaszanych materiałów. Sztuczna inteligencja nadal jednak będzie pomagać. Hybrydowe wykonywanie obowiązków ma przyczynić się do wzrostu jakości świadczenia usług. Zobaczymy.

 

Co sądzicie o zmianie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.