Belgia uznała lootboxy w grach za hazard!

Belgia uznała lootboxy w grach za hazard!

Temat skrzynek z łupami w grach nie schodzi z ust gamingowego świata. Po premierze Battlefronta II internetowe fora zalały dyskusje o tym, czy to, co robią wydawcy z dodatkowymi płatnościami w grach video jest w porządku.
Belgijska komisja hazardowa, a dokładnie Komisja ds. Gier rozpoczęła badania nad związkiem mikropłatności w grach z hazardem. Badane były takie tytuły jak: Star Wars: Battlefront II oraz Overwatch. Sprawa została już oficjalnie rozstrzygnięta. To pierwszy przypadek, kiedy urzędnik państwowy opowiada się przeciw lootboxom, nazywając je hazardem.

Koen Geens - Minister Sprawiedliwości - wydał specjalne oświadczenie, w którym mówi:
Łączenie pieniędzy i uzależnienia jest hazardem. Łączenie hazardu i gier, zwłaszcza gdy mówimy o ludziach młodych, jest niebezpieczne dla psychiki.Te słowa zostały wypowiedziane po przedstawieniu raportu przez Komisję ds. Gier, w którym powiedziano wprost, że:
Mieszanie pieniędzy i uzależnienia to hazard.

Dodano również, że sprawa nie zamknie się tylko w Belgii, a będzie rozwijana w całej Europie. Co ciekawe we Francji już pewien senator wniósł prośbę o objęcie lootboxów państwowymi regulacjami prawnymi - bezpośrednio odnosząc się do Battlefronta II.

Sprawa przestała robić się błaha. Czy doczekamy się nowych regulacji prawnych? Czekamy również na oświadczenia developerów, bo jak wszyscy to odczuliśmy, branża nie rozwija się w dobrym kierunku dla samych konsumentów.

EDYCJA

Jak donoszą użytkownicy serwisu Reddit, informacja o lootboxach uznanych w Belgii jako hazard jest mocno naciągana i przesadzona. Dezinformacja wynika z nadinterpretacji słów Koena Geensa, który chciałby, żeby dokonywanie zakupów w grach było zakazane. Przewodniczący Komisji ds. Gier Hazardowych Etienne Marique zaprzeczył, jakoby belgijski rząd uznał lootboxy w grach za hazard.