Logitech zaprezentował... pionową myszkę

Logitech zaprezentował... pionową myszkę

Macie czasem tak, że potrzymalibyście sobie myszkę w pozycji pionowej? My też nie, ale Logitech zapewnia, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie. 


Pionowa mysz nie jest wcale wymysłem tak kosmicznym, pomimo jej wyglądu, jakby się mogło wydawać. Problem bowiem tkwi w jej klasycznym odpowiedniku, którego częste używanie powoduje spory dyskomfort. Ludzie często skarżą się na bóle nadgarstka czy uczucie przemęczenia ręki, które są najczęściej spowodowane zbyt mocnym ściskaniem myszki lub trzymaniem jej pod złym kątem.

Myszka-widmo Logitech MX Vertical ma być rozwiązaniem tych niedogodności. Logitech tłumaczy, że trzymając ich pionową myszkę, zapewniamy dłoni najbardziej naturalny dla człowieka kąt 57 stopni oraz odpowiednie ułożenie palców. Wszystko to ma zapewnić lżejsze ruchy nadgarstka oraz mniejsze obciążenie mięśni i stawów. Zobaczcie sami to cudo:Firma podobno przeprowadziła masę testów pod okiem najlepszych ergonomistów, aby zaprojektowana myszka była jak najlepsza. Według ich badań udało im się to, ponieważ w ankiecie wypełnianej przez testerów aż 52% z nich stwierdziło, że odczuwają mniejszy dyskomfort w nadgarstku i przedramieniu w stosunku do tradycyjnych myszek.

Oczywiście myszka przeznaczona jest głównie do prac biurowych i granie na niej nie będzie raczej miało większego sensu, ale nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ nie takie jest jej zastosowanie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.