Jest oświadczenie YouTube w sprawie kontrowersyjnego filmu Logana Paula!

Jest oświadczenie YouTube w sprawie kontrowersyjnego filmu Logana Paula!

Jedną z najgłośniejszych afer na początku roku był kontrowersyjny materiał Logana Paula, nakręcony w japońskim tzw. lesie samobójców. Wiele o nim mówiono, komentowali go także inni twórcy, ale cały czas brakowało oficjalnego stanowiska platformy, na której ten film się znalazł. Wreszcie za pośrednictwem Twittera poznaliśmy, co sądzi sam YouTube na temat tego zamieszania.


Materiał Paula Logana nakręcony w lesie Aokigahara ponownie otworzył dyskusje na temat tego, co powinno trafiać na YouTube, a co nie. Wiele osób potępiło film, w którym znalazły się ludzkie zwłoki i całą otoczkę, jaka wokół tego występowała. Ze względu na skalę problemu wszyscy czekali na oficjalny komentarz do sprawy ze strony samego zarządu YouTube'a. Trafił on do sieci wczoraj za pośrednictwem oficjalnego konta platformy na Twitterze.W wolnym tłumaczeniu główny komentarz YouTube wygląda następująco:
Wielu z was mogło czuć się sfrustrowanymi brakiem komunikacji z naszej strony. Macie rację. Zasługujecie na to, by wiedzieć co się dzieje.

Odpowiedź zajęła nam trochę czasu, ale słuchaliśmy uważnie wszystkiego, co mówiliście. Wiemy, że działania jednego twórcy mogą wpłynąć na całą społeczność, dlatego udostępnimy wkrótce informacje o krokach jakie podejmujemy, by podobny film nigdy więcej nie zaczął krążyć po sieci.

Wiele wskazuje na to, że zarówno wobec Logana jak i innych przyszłych twórców, którzy zdecydują się na taki krok zostaną wyciągnięte niemałe konsekwencje - w końcu nikt nie ma wątpliwości, że takie materiały najzwyczajniej nie powinny trafiać na tę platformę, a już szczególnie nie w takim tonie i nie w celu nabicia sobie milionów wyświetleń.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.