Oto ile Logan Paul i KSI mogli zarobić na swojej walce

Oto ile Logan Paul i KSI mogli zarobić na swojej walce

O ostatniej walce Logana Paula z KSI było naprawdę głośno, a pojedynek YouTuberów w pewnym momencie za pośrednictwem oficjalnej transmisji oglądało ponad 800 000 osób. Ta liczba przełożyła się oczywiście na zarobki obydwu twórców, którzy zysk z gali mogą liczyć w milionach. 


O wyniku gali oraz jej przebiegu pisaliśmy już na naszej stronie. Artykuł znajdziecie, klikając tutaj.

Chociaż oficjalne kwoty z kontraktów Logana i KSI nie zostały upublicznione, to jednak można przewidzieć przynajmniej część zarobków YouTuberów z sobotniej gali na podstawie ujawnionych informacji.

Zagraniczne źródła poinformowały, że walkę w pewnym momencie transmisji oglądało aż 814 000 osób z całego świata. Warto wspomnieć, że w tym przypadku mówi się o oficjalnym streamie, za którego trzeba było zapłacić. Za dostęp każda osoba musiała zapłacić 8 dolarów, co daje sumę ponad 6,5 mln dolarów z samej opłaty za możliwość obejrzenia pojedynku. Co ciekawe, rzeczywista suma może być znacznie większa, jeśli założymy, że  w szczytowym momencie oglądalności tak naprawdę nie każdy widz z wykupionym dostępem był obecny podczas transmisji.Kolejnym źródłem dochodu jest sprzedaż wejściówek dla osób, które chciały obejrzeć gale na żywo. Koszt biletów zaczynał się od 80 funtów, a kończył na 495. Podczas walki na hali znajdowało się 21 tysięcy osób, co przekalkulować można na kolejne 2 miliony dolarów zysku. Według podpisanego przez obu YouTuberów kontraktu 100% zysków ze sprzedanych wejściówek podczas gali w Manchesterze należy się KSI, natomiast swoje 100% zysków z wejściówek Logan odbierze podczas gali w Stanach Zjednoczonych.

Po dodaniu obydwu kwot możemy założyć, że zysk z gali wyniósł ponad 8 milionów dolarów. Należy jeszcze pamiętać, że galę sponsorowało wiele firm, które z pewnością także wyłożyły ogromne pieniądze za możliwość zareklamowania się na tak dużej imprezie. Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć, jak duże mogłyby być to kwoty.

Wiadomo oczywiście, że od zarobionych pieniędzy należy odliczyć zysk z transmisji, który należy się YouTube'owi, cenę wynajęcia areny w Manchesterze czy wypłatę pieniędzy wszystkim pracującym podczas wydarzenia, jednak mimo tego zysk z gali nadal będzie naprawdę spory.

Źródło: tubefilter.com

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.