Liga Mistrzyń będzie streamowana na YouTube

Liga Mistrzyń będzie streamowana na YouTube

Platforma streamingowa DAZN pozyskała prawa to transmisji Ligi Mistrzów UEFA kobiet na najbliższe cztery sezony. Przy okazji platforma zawarła także umowę z Google, która zobowiązuje ich do transmitowania spotkań na YouTube.


Zawarta do 2025 roku umowa mówi o tym, że najbliższe dwa sezony Ligi Mistrzyń w całości będą dostępne zarówno na platformie DAZN, jaki i bezpłatnie na YouTube. Dwa kolejne sezony (2023-2025) będą natomiast częściowo transmitowane na YouTube. W ramach współpracy na YouTube uruchomiono nowy kanał DAZN UEFA Women's Champions League, na który będą odbywać się wspomniane transmisje spotkań.Osiągnięte porozumienie jest pierwszym tego typu dotyczącym transmisji z Ligi Mistrzyń w piłce nożnej kobiet. Jak zaznacza w swoim komunikacie DAZN, ich misją jest rozwój ligi oraz wypromowanie zawodniczek oraz drużyn w celu zainspirowania kolejnego pokolenia sportsmenek.

Oficjalny klip zapowiadający otrzymanie praw DAZN do transmisji turnieju możecie obejrzeć poniżej: 


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.