Life is Strange 2 - znamy datę premiery pierwszego epizodu!

Life is Strange 2 - znamy datę premiery pierwszego epizodu!

Niektóre gry wyczekiwane są znacznie bardziej niż inne. Zdecydowanie do takich tytułów zalicza się Life is Strange 2 studia Dontond Entertainment. Pierwsza część według wielu zaoferowała nam jedną z najbardziej emocjonalnych historii ostatnich lat, co spowodowało, że oczekiwania względem dwójki są naprawdę spore. W specjalnym materiale ogłoszona została data pierwszego epizodu. Dostępny będzie już tej jesieni!


Informacja do publicznej wiadomości została podana za pośrednictwem Twittera równolegle z krótkim teaserem, który pojawił się na oficjalnym koncie na YouTube. Pierwszy epizod z zapowiedzianych pięciu będzie dostępny od 27 września tego roku, a więc już za nieco ponad 3 miesiące. Znacznie wcześniej, bo już za parę dni gracze będą mogli przetestować wstęp do historii zatytułowany The Awesome Adventures of Captain Spirit, który będzie wprowadzeniem do zasadniczej fabuły. Niektórzy mogą kojarzyć już je z ostatnich targów E3. Zapis będzie można przenieść do Life is Strange 2, a same decyzje będą miały wpływ na późniejszą fabułę.

Zarówno w najbliższym wstępie jak i w grze, która czekać na nas będzie tej jesieni wcielimy się w inne postaci niż zaoferowała nam pierwsza część Life is Strange. Dla wielu może być to wada, niemniej nowe postaci na pewno rozwiną to intrygujące uniwersum.


Gra dostępna będzie na najpopularniejsze obecnie platformy: PlayStation 4, Xbox One oraz PC-ty. Zdecydowanie warto czekać!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.