YouTuber groził pracownikom YouTube i został aresztowany przez FBI

YouTuber groził pracownikom YouTube i został aresztowany przez FBI

O tym, że YouTube i jego polityka niejednego potrafi doprowadzić do szewskiej pasji, wiedzą chyba wszyscy. Zdarzały się już niestety sytuacje, gdy dochodziło do napadów na siedzibę serwisu z bronią w ręku, tym razem tragedii udało się jednak zapobiec.


William Douglas, YouTuber traktujący o teoriach spiskowych, znany jako LiamXmaiL Revolution -X-, został wsadzony do więzienia przez FBI po tym, jak zagroził śmiercią około 100 pracownikom YouTube'a. Był to wynik frustracji związanej z demonetyzacją przez serwis jego filmów. Twórca czuł, że jego filmy są cenzurowane, a zasięgi drastycznie obcinane. Mimo tego jego najpopularniejsze filmy m.in. o płaskiej Ziemi osiągały kilkaset tysięcy wyświetleń.Groźby Douglasa zaczęły się w sierpniu, kiedy to YouTube usunął jego pierwszy kanał, zmuszając go do założenia kolejnego. W usuniętych już tweetach twórca szantażował twórców serwisu, żeby ci przywrócili mu jego kanał, zanim on ich pozabija. Twierdził także, że jest zaledwie kilka godzin od biura i jeśli jego żądania zostaną zignorowane, to zabije 100 pracowników YouTube.

Decydującym tweetem był ten z 17 września, w którym Douglas napisał do CEO YouTube'a Susan Wojcicki wiadomość w stylu:
Susan idę po Ciebie dzisiaj #módl się

Tweety były wysyłane z różnych kont, ale autora udało się w końcu zlokalizować w jego domu w Oregonie, gdzie został aresztowany. Jego kanał nie został jeszcze usunięty. Douglas został posądzony o stalking i stosowanie gróźb. Przesłuchanie ma odbyć się 8 października.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.