LG oficjalnie kończy ze smartfonami

LG oficjalnie kończy ze smartfonami

Chociaż zarzekano się, że do tego nie dojdzie to po wielomiesięcznych dyskusjach w końcu zadecydowano - LG oficjalnie kończy ze smartfonami. W przyszłości gigant z Korei Południowej skupi się przede wszystkim na robotyce oraz produkcji komponentów do samochodów elektrycznych.


Wiele osób może się zastanawiać jak doszło do decyzji, aby LG przestało zajmować się smartfonami. Jednak był to wynik wielomiesięcznych dyskusji oraz analizy ostatnich 5 lat działu mobilnego, który przyniósł 4,5 miliona dolarów straty. Chociaż jeszcze w styczniu tego roku zarzekano się, że do odejścia od smartfonów nie dojdzie, to 5 kwietnia wydano oficjalnie oświadczenie o podjęciu takiego kroku.

Przeczytać w nim możemy, że LG skupi się w przyszłości na innych działach: robotyce, produkcji komponentów do samochodów elektrycznych, urządzeń smart home, IoT czy rozwiązań dla biznesu. Planują także rozwijać technologie mobilne np. 6G, żeby uzyskać wysoką pozycję na wymienionych wcześniej polach w branży technologicznej.

Z tego względu niestety nie doczekamy się m. in. zapowiedzianego telefonu z rozwijanym ekranem LG Rollable, jak także niedługo telefony LG całkiem zniknął ze sprzedaży. Jednakże posiadacze takich smartfonów nie muszą się martwić, firma obiecuje wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania. Dostępność ich będzie "uzależniona od regionu". Oznacza to, że w krajach, takich jak Polska gdzie były popularne, nie powinno być problemów z serwisem.

Dokładna data wejścia planu likwidacyjnego to 31 lipca tego roku. Chociaż firma oświadczania, że niektóre modele mogą być sprzedawane nawet po tym terminie.

Natomiast na Twitterze trenduje "LG mobile appreciation day". Użytkownicy portalu wspominają jakie modele od LG posiadali oraz dziękują firmie za jej lata pracy nad działem mobilnym.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.