LEGO powróci do kin. Nowe filmy z klockami w roli głównej już w produkcji

LEGO powróci do kin. Nowe filmy z klockami w roli głównej już w produkcji

Jesteście fanami kultowych klocków? Jeśli tak, to pewnie ucieszy Was wieść o podpisaniu przez wytwórnię filmową Universal Pictures pięcioletniej umowy z firmą LEGO. Możemy liczyć na co najmniej kilka kinowych filmów z zabawkami w roli głównej.


Do tej pory produkcją filmów z "LEGO" w tytule zajmowała się wytwórnia Warner Bros. Umowa licencyjna nie została jednak przedłużona. Oficjalne powody takiej decyzji zapewne nigdy nie zostaną zdradzone, lecz możemy się ich domyślać.

Ostatnie dwa tytuły (LEGO Przygoda 2 oraz LEGO Ninjago: Film) nie spotkały się z tak ogromnym zainteresowaniem, jak poprzednie produkcje. Zysk nie spełnił oczekiwań, co pewnie zniechęciło wytwórnię do kontynuowania współpracy.Kandydatów na zajęcie miejsca Warner Bros nie brakowało. Koniec końców "zwycięzcą" został Universal, czyli - nie ma co ukrywać - filmowy moloch, który ma pod swoją pieczą chociażby DreamWorks Animation (twórcy Madagaskaru czy Shreka). Możemy więc liczyć na dosyć interesujące premiery.

Co jednak ciekawe, Warner Bros nadal ma prawa do postaci, które pojawiły się w filmach z serii LEGO Przygoda oraz LEGO Batman. Przed Universal stoi więc nieco większe wyzwanie - stworzenie nowych i unikatowych postaci, które spodobają się odbiorcom.

Pozostaje tylko oczekiwać na więcej informacji!

Źródło: Deadline 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.