League of Legends z większymi karami za opuszczanie lobby

League of Legends z większymi karami za opuszczanie lobby

W League of Legends wciąż ogromnym problemem są osoby opuszczające lobby przed rozpoczęciem gry. Twórcy stwierdzili, że dotychczasowa kara czasowa jest niewystarczająca i wprowadzili nowy system kar.


Do tej pory osoby opuszczające grę w trakcie wybierania bohaterów otrzymywały kary czasowe odpowiednio 6, 30 oraz 720 minut za każde następne wyjście. Jednak niestety nie rozwiązało to wystarczająco problemu, ponieważ według danych od Riot Games, nadal 9% wszystkich graczy notorycznie to robiło. Dlatego też w niektórych regionach zostanie wprowadzony nowy system kar.

Główny projektant zespołu ds. rywalizacji - Jordan Checkman - stwierdził, że:
Wprowadzając nowy system, będziemy kontynuować monitorowanie odchodzenia od komputera, zarówno pod kątem powtarzania tych zachowań, jak i specyfiki regionu, jeśli chodzi o problemy z łącznością. Chcemy mieć pewność, że traktujemy graczy sprawiedliwie we wszystkich regionach, również w tych, w których poziom jakości połączeń nie jest stabilny. Aby uchronić się od błędów, zaczniemy wprowadzanie tych zmian od kilku regionów, zanim wdrożymy je globalnie. Szukajcie aktualizacji w opisach patchów.

Źródło: Riot Games


Od aktualizacji, gracze którzy przekroczą tier 3, będą stopniowo wykluczani z każdego lobby na okres od 1 do 14 dni. Natomiast, gdy blokada już upłynie, to przez następnych 5 gier gracz będzie musiał odczekać dodatkowe 15 minut. Warto pamiętać, że tiery nie będą od tej pory obniżane. Będzie można otrzymywać tylko kolejne za zakłócenie gry. Chociaż twórcy mówią, że to nie jest ich ostatnie słowo. Na szczęście nowy algorytm ma wyróżniać problemy sieciowe od celowego zakłócania gry, także gracze niełamiący specjalnie zasad nie mają się o co martwić.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.