Jeden tweet spowodował spadek wartości Snapchata o 1,5 miliarda dolarów!

Jeden tweet spowodował spadek wartości Snapchata o 1,5 miliarda dolarów!

Snapchat ostatnio przeżywa bardzo trudne chwile. Mówi się, że leżącego się nie kopie, a jednak do licznych głosów niezadowolenia od użytkowników w w związku z nową aktualizacją dołączyła Kylie Jenner, która na Twitterze ogłosiła, że przestaje korzystać ze Snapchata. Było to bardzo bolesne ogłoszenie dla firmy. 


Być może "skopanie" Snapchata nie było intencją Kylie, albo nie zdawała sobie sprawy z tego, jak duże konsekwencje będzie miał jej wpis na Twitterze. Jednak stało się, poniższy tweet przyniósł ogromne straty żółtej spółce.Kylie Jenner była jedną z najpopularniejszych postaci na Snapchacie, nie pomyślała jednak, jak duże echo może wywołać jej prowokacyjne pytanie, czy tylko ona nie otwiera już Snapchata. Tuż po szczerym wyznaniu akcje Snapa, czyli spółki, do której należy Snapchat spadły o 6 procent! Według Reutersa oznacza to, że Snap stracił 1.5 miliarda dolarów swojej ceny rynkowej.

Chociaż sytuacja nie jest zbyt zabawna, to zabawny jest kolejny wpis Kylie, w którym zapewnia, że wciąż kocha Snapchata. Na wiele się to jednak nie zdało.Oczywiście na spadek rynkowej ceny wpływ miała także niedawna aktualizacja Snapchata, która wywołała wiele kontrowersji. Co ciekawe, mimo strat i petycji podpisanej przez 1.2 miliona internautów twórcy aplikacji zapewniają, że te zmiany są potrzebne i wyjdą nam na dobre. Póki co jednak, nie wychodzą one na dobre nikomu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.