Fraza

Fraza "Kup Bitcoin" popularniejsza niż "Kup złoto"!

Bitcoin przeżywa swój najlepszy okres, jeśli chodzi o popularność na rynku. Ustanawia rekordowe wyniki nie tylko w pod względem ceny, jaką osiąga, ale także pod względem ilości wyszukiwań przez internautów.


W wyszukiwarce Google za pomocą specjalnej opcji można sprawdzać popularność danej frazy, którą internauci wpisują w pole wyszukiwania. Dzięki temu narzędziu możemy dowiedzieć się, że zwrot "Kup bitcoin" po raz pierwszy przebił popularnością "kup złoto".Powyższa grafika przedstawia wyniki wyszukiwania angielskich fraz. Biorąc pod uwagę cały świat, to Bitcoin faktycznie powoli zaczyna przewyższać pod względem popularności w sieci złoty kruszec. Polska jednak na razie znajduje się na szarym końcu, jeśli chodzi o kryptowalutowy rynek, więc porównanie polskich fraz nie będzie w tym przypadku zbyt miarodajne. Jeśli chodzi jednak o przedstawiony powyżej wzrost zainteresowania zwrotem "Kup Bitcoin", to powodem takiego stanu rzeczy jest zapewne zawrotnie rosnący kurs kryptowaluty. Zjawisko to możecie zobaczyć na poniższym wykresie.W ciągu najbliższych miesięcy kurs Bitcoina najpewniej dalej będzie rósł - zainteresowanie stosunkowo świeżym tematem kryptowaluty bowiem nieustannie rośnie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.