Kuba Klawiter ze zbiórką na maski dla Chińczyków

Kuba Klawiter ze zbiórką na maski dla Chińczyków

Sytuacja chińskiego koronawirusa COVID-19 z dnia na dzień jest coraz poważniejszym problemem dotyczącym nas wszystkich. Od 22 stycznia bieżącego roku zarażonych jest już ponad 43 tysiące osób, z czego ponad 1000 zmarło. Podstawowym środkiem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się wirusa są specjalne maseczki, których powoli zaczyna brakować. Z pomocą przychodzi Kuba Klawiter, który wraz ze swoim team'em zorganizował zbiórkę na ten właśnie cel. 


Praktycznie wszystkie nowe przypadki zachorowania na wirusa z Wuhan odnotowywane są w Chinach. Póki nie mamy do czynienia z masowym rozprzestrzenianiem się wirusa poza granice Chin, niezwykle ważnym jest wszczęcie wszystkich możliwych środków zapobiegawczych własnie tam, gdzie jest jego źródło. Specjalne maski znacznie zmniejszające szanse na zarażenie się koronawirusem to podstawowa forma ochrony obywateli Chin, jednak zaczyna ich brakować dla wszystkich potrzebujących ich osób. Problem nagłośnił Kuba Klawiter, który przy okazji najnowszego odcinka Tech Week'a, zorganizował specjalną zbiórkę na maski dla Chińczyków. Pieniądze ze zrzutki zostaną przeznaczone głównie na maski typu N99 oraz N95, które są dużo solidniejsze i wytrzymalsze niż ich tańsze, jednorazowe odpowiedniki. Zbiórka potrwa jeszcze tylko jeden dzień, a więc bardzo zachęcamy do wpłat. Link do zbiórki znajdziecie poniżej:

 

GROSZA DAJ KLAWIATUROWI - ZBIÓRKA NA MASKI DLA CHIŃCZYKÓW


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.