KSI vs. Logan Paul - remis w wielkiej walce YouTuberów!

KSI vs. Logan Paul - remis w wielkiej walce YouTuberów!

Walka najpopularniejszego YouTubera w Stanach Zjednoczonych - Logana Paula i najchętniej subskrybowanego twórcy z Wielkiej Brytanii - KSI, była czymś na co czekały miliony widzów na całym świecie. Dziś przed godziną 23:00 czasu polskiego rozpoczęło się starcie obu panów. 


Wyczekiwana przez wielu walka wieczoru miała miejsce na specjalnie przygotowanej gali. Najbardziej interesujące pojedynki miały miejsce kilka godzin po jej rozpoczęciu. Jednym z nich było starcie Jake'a Paula z Deji, który został wygrany przez pierwszego z nich. Chwilę później na płycie Manchester Arena pojawiły się gwiazdy wieczoru - Logan Paul oraz KSI. Jak przebiegła walka składająca się z 6 rund?Początek należał do amerykańskiego YouTubera. Logan już w pierwszych kilkudziesięciu sekundach wymierzył JJ'owi kilka niebezpiecznych ciosów. Podobny przebieg miała 2 runda, która zdecydowanie poszła na konto Logana Paula. Sytuacja zaczęła diametralnie się zmieniać zaraz po rozpoczęciu 3 rundy, w której to do ataku przeszedł KSI. Twórca nabrał pewności siebie i zaczął nadrabiać wynik. Podobnie wyglądały kolejne 2 rundy. Komentatorzy byli już niemal przekonani, że zwycięstwo powędruje na konto JJ'a. Nadeszła jednak 6, finałowa runda. Była ona swego rodzaju podsumowaniem walki, gdyż okazała się bardzo wyrównana. Mimo tego, że Logan Paul wyglądał na tego bardziej zmęczonego, starał się posłać jeszcze kilka ciosów w stronę Brytyjczyka. Ostatnia runda dobiegła końca, a o wyniku zadecydować miał werdykt sędziów na podstawie przyznanych punktów. Ekipa JJ'a wyglądała na znacznie bardziej zadowoloną, komentatorzy także byli za tym, że mistrzowski pas otrzyma nikt inny jak KSI. Ogłoszenie wyników okazało się jednak sporą niespodzianką, gdyż werdyktem okazał się... remis! Warto zaznaczyć, że był to remis z przewagą dla JJ'a. Dwóch sędziów oceniło pojedynek na 57 do 57, kiedy trzeci ocenił go 58 do 57 dla KSI. W takich sytuacjach, werdyktem jest "remis z przewagą". Panowie w pierwszych chwilach nie kryli zdziwienia, a Logan Paul wyglądał wręcz na zadowolonego. Mimo to, oboje przyjęli ten wynik ze zrozumieniem i zapowiedzieli walkę w rewanżu.

KSI chwilę po zakończeniu ostatniej rundy wyglądał na pewnego zwycięstwa.


Warto zaznaczyć, że odbywające się dziś wydarzenie, było niesamowite pod względem popularności wideo na żywo w internecie. Transmisję PPV na YouTube oglądał ponad milion osób, a kolejne setki tysięcy oglądały ją zapewne korzystając z innych, niekoniecznie legalnych źródeł. Niesamowity wynik!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.